Naga MarketsJP Morgan: GrayScale Bitcoin Trust radzi sobie lepiej niż fundusze oparte na złocieZgodnie z raportem analityków banku JPMorgan, który uzyskał CoinDesk, GrayScale Bitcoin Trust osiąga lepsze wyniki finansowe niż fundusze giełdowe oparte na złocie. Możliwe, że taki trend napędzi na rynek kryptowalut kolejnych inwestorów instytucjonalnych.

  • GrayScale Bitcoin Trust, fundusz oparty na kryptowalucie, osiąga lepsze wyniki finansowe niż fundusze giełdowe oparte na złocie.
  • JP Morgan w swoim nowym raporcie zauważa powyższy fakt i dodaje, że może to sprawić, że na rynek BTC wkroczą kolejni duzi gracze.

JP Morgan: bitcoin lepszy niż złoto

„Potwierdza to, że niektórzy inwestorzy, tacy jak biura rodzinne, którzy wcześniej inwestowali w fundusze ETF złota, mogą traktować bitcoina jako alternatywę dla złota” – napisali analitycy w raporcie z 6 listopada.

Wzrost zysków Greyscale Bitcoin Trust wskazuje też na to, że popyt na bitcoiny napędzają już nie tylko milenialsi, ale także inwestorzy instytucjonalni, tacy jak biura rodzinne i zarządzający aktywami – zauważają analitycy banku.

Przypomnijmy, że Grayscale jest częścią Digital Currency Group, firmy macierzystej portalu CoinDesk, który napisał o raporcie JP Morgana.

Analitycy kontynuowali:

„Jak podkreśliliśmy w naszym poprzednim [raporcie] z 23 października, potencjalny długoterminowy wzrost wartości bitcoina będzie znaczny, jeżeli bitcoin będzie konkurował jeszcze bardziej intensywnie ze złotem jako “alternatywną” walutą, biorąc pod uwagę, że kapitalizacja rynkowa bitcoina musi wzrosnąć od teraz 10-krotnie, aby dopasować się do całkowitych inwestycji sektora prywatnego w złoto za pośrednictwem ETF-ów lub sztabek i monet.”

Analitycy zauważyli jednak, że „ostry wzrost cen w minionym tygodniu spowodował, że bitcoin zbliżył się do poziomów wykupienia” [rynku], co może wywołać wyprzedaż na giełdach.

Zmiana myślenia o BTC

Jeszcze trzy lata temu szef JP Morgana, Jamie Dimon, nazywał BTC oszustwem i twierdził, że zwolniłby każdego członka swojego personelu, jeżeli dowiedziałby się, że ten skupuje kryptowaluty.

Potem firma przeszła jednak ewolucję w swoim myśleniu. Posiada już własny token – JPM Coina – i, jak widać, sama sugeruje, że warto inwestować w kryptowalutę.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here