Naga MarketsfedEkonomiści JPMorgan Chase przewidują, że do końca przyszłego tygodnia Rezerwa Federalna USA obniży stopy procentowe do najniższego poziomu od 2015 r., co oznacza posunięcie bardziej agresywnym niż prognozują inne banki z Wall Street. Jak zareaguje kurs dolara?


Stopy procentowe w USA spadną do zera?

W minionym tygodniu mieliśmy do czynienia z nadzwyczajnym posiedzeniem Fed, gdzie doszło do obniżenia stóp procentowych o 50 punktów bazowych. Celem takiego posunięcia miało być stymulowanie gospodarki, która wyraźnie złapała zadyszkę w związku z panującą epidemią koronawirusa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ekonomiści JPMorgan, w tym Michael Feroli, napisali we wczorajszym raporcie, że Prezes Fed Jerome Powell i jego współpracownicy mogą obniżyć stopy procentowe nawet o pełny punkt procentowy do zakresu od 0% do 0,25% na lub przed spotkaniem, które jest zaplanowane na 17-18 marca. Analitycy twierdzą, że niektóre stany USA mogą ucierpieć w związku z ostatnim załamaniem na rynku ropy naftowej oraz rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa, z tego też powodu nie widzą oni powodu, dla którego Fed miałby utrzymać stopy procentowe na dotychczasowym poziomie.

Jeśli prognozowany scenariusz doszedłby do skutku, redukcja o punkt procentowy spowodowałaby, że główna stopa procentowa FED wróciłaby do najniższego poziomu, jaki obowiązywał w 2015 roku. W związku z tym jego urzędnicy musieliby rozważyć inne możliwości złagodzenia polityki pieniężnej, ponieważ wcześniej wielokrotnie sygnalizowali niechęć do ujemnych stóp proc.

Zobacz także: Donald Trump reaguje, prezydent USA powstrzyma spadki na Wall Street?

Sytuacja techniczna na kursie USDJPY

Jak napisali analitycy XTB, “Rynek USDJPY rozpoczął tydzień z niedźwiedzią luką cenową, podobnie zresztą jak rynki akcji, jednak w przypadku pary walutowej luka była mniejsza. W poniedziałek sprzedającym udało się pogłębić spadek do ponad 400 pipsów w porównaniu do piątkowego zamknięcia. Niemniej wyprzedaż została szybko powstrzymana po tym, jak Donald Trump powiedział, że omówi obniżenie podatków z Kongresem. Po tej wiadomości, kupującym udało się powstrzymać spadki.”

“Przecena wyhamowała jeszcze przed kluczowym wsparciem, wypadającym przy poziomie 100 JPY. Para walutowa znajduje się teraz w kluczowej strefie oporu, która wynika z wcześniejszych reakcji cenowych. Tak długo, jak kurs będzie się utrzymywał poniżej tej strefy, dalszy ruch w dół jest możliwy. Jednak wybicie powyżej, może prowadzić do większego odreagowania ostatnich silnych spadków. Dlatego też okolice okrągłego poziomu 105.00 powinny być postrzegane jako kluczowe.”

wykres USDJPY
USDJPY, interwał H4, źródło: xStation


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here