Naga MarketsJP Morgan w swoim nowym raporcie uwzględnia bitcoina, “który z ogromnym marginesem osiągnął najlepszy wynik, nie tylko w 2020 roku, ale także w ostatniej dekadzie”.

  • JP Morgan zainteresował się w tym roku BTC. Zauważa, że kryptowaluta osiągnęła “najlepszy wynik, nie tylko w 2020 roku, ale także w ostatniej dekadzie”.
  • Bank podkreśla, że w kryptowalutę inwestują coraz częściej inwestorzy instytucjonalni.

JP Morgan o BTC

Jak to ujął JP Morgan, „alternatywne waluty”, takie jak złoto i bitcoin, były głównymi beneficjentami pandemii drożejąc odpowiednio o 27 i 227 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bank jest pod wrażeniem tego, jak “niesamowity wzrost [kursu] bitcoina miał miejsce, gdy kapitalizacja rynkowa BTC wzrosła o marne 0,3 biliona USD. To wystarczyło, aby cena kryptowaluty osiągnęła najwyższy w historii poziom [ponad] 24 000 USD”.

Jak było to możliwe? To efekt płytkiego rynku kryptowalut, który łatwo rośnie pod wpływem stosunkowo małej ilości kapitału.

bitcoin inne aktywa
Źródło: zerohedge.com

Jak pisze Panigirtzoglou, w 2021 r. BTC może nadal drożeć, ponieważ “obecnie jest po prostu zbyt duży impet instytucjonalny, aby pozwolić handlowcom na zmianę pozycji [BTC] w celu stworzenia trwałej ujemnej dynamiki cen”.

Futures na BTC

To nie koniec dobrych wieści dla BTC. Na rynku widać też duże zainteresowanie kontraktami futures na bitcoiny na platformie CME. Te wzrosło o zadziwiające 45 proc. od ostatniego piątku.

Warto też pamiętać, że dowiadujemy się o coraz częstszych inwestycjach dot. kryptowalut ze strony dużych graczy. Wystarczy wymienić np. Square czy Microstrategy. Do tego w USA mówi się o pierwszych regulacjach rynku BTC dot. portfeli na cyfrowe waluty, co zdaniem niektórych może być niejako wstępem do założenia pierwszego bitcoinowego ETF-u.

Wszystko to sugeruje, że rynek BTC czekają dalsze wzrosty w 2021 r. Podobnie myśli nasz niedawny gość Dawid Augustyn, redaktor naczelny FXMag.

– Kryptowaluty zaczęły żyć swoim życiem i w końcu ta dynamika wzrostów, jeżeli chodzi o rynek kryptowalut (…) nie jest zagrożona, nie będąc też tak medialną jak było to na przełomie 2017 i 2018 roku. Jeżeli chodzi o rynek akcyjny, to należy zadać sobie pytanie, które rynki mogą zyskiwać. Ostatnie 2 tygodnie widać było napływ do rynków rozwijających się tego właśnie kapitału, co potwierdzał między innymi polski parkiet i polskie blue chipy – mówił w ostatnim wywiadzie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here