Naga MarketsBitcoin (BTC) będzie tracił przez spowolnienie wpływów do największego funduszu kryptowalutowegoWedług strategów z JP Morgan Chase & Co. szanse na korektę na rynku bitcoina wzrosną, jeśli wpływy do największego na świecie funduszu kryptowalut spadną.

  • JP Morgan twierdzi, że wie, kiedy na rynku BTC zobaczymy korektę. 
  • Będzie ona efektem spadku wpływów do Greyscale Bitcoin Trust.

JP Morgan prognozuje korektę bitcoina (BTC)

Aktywa funduszu Greyscale Bitcoin Trust wzrosły do ​​13,1 miliarda USD z 2 miliardów USD, ile wynosiły na początku grudnia ubiegłego roku. Do tego doszło do potrojenia ceny bitcoina. Wpływy do funduszu wynoszą około 1 miliarda USD miesięcznie. Stratedzy JP Morgan, na czele których stoi Nikolaos Panigirtzoglou, napisali w notatce w piątek, że analizując te dane można wywnioskować, kiedy dojdzie do korekty na rynku BTC.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak zauważają analitycy, wpływy do funduszu „są zbyt duże, aby pozwolić na to, aby jakakolwiek pozycja rozwinęła się w celu stworzenia trwałej ujemnej dynamiki cen”. Dopiero poważne spowolnienie tego procesu zwiększyłoby ryzyko korekty bitcoina podobnej do tej z drugiej połowy 2019 r.

Obecna sytuacja na rynku

Bitcoin osiągnął w niedzielę nowe ATH na poziomie ok. 24 244 USD (to wartość zależna od giełdy). Niedawno udało się też przebić ATH z 2017 r., które wynosiło 20 000 USD.

Zwolennicy BTC twierdzą, że ostatnie wzrosty to efekt zainteresowania się kryptowalutami ze strony inwestorów instytucjonalnych i dużych inwestorów prywatnych, którzy zaczęli traktować BTC jako cyfrowe złoto. I faktycznie, istnieją oznaki rosnącego zainteresowania firm i instytucji bitcoinem pomimo jego słynnej zmienności na wykresie. Niedawno zainwestowały w nią spółki Square Inc. i MicroStrategy Inc. Zarządzający funduszami Paul Tudor Jones i Stan Druckenmiller też poparli aktywa cyfrowe jako zabezpieczenie przed presją inflacyjną.

Z kolei Massachusetts Mutual Life Insurance Co., która istnieje od 1851 roku, poinformowała w tym miesiącu, że kupiła BTC za 100 milionów USD dla swojego ogólnego funduszu inwestycyjnego.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here