Naga MarketsJP Morgan Chase opublikował wyniki za III kw. Akcje spadają o ponad 2,5 proc.JP Morgan Chase & Co. opublikował dziś dane finansowe za trzeci kwartał. Okazuje się, że zysk netto tego giganta bankowości inwestycyjnej wzrósł o 24%, głównie z powodu uwolnienia większej liczby rezerw kredytowych.

  • Akcje JPMorgan Chase JPM tracą dziś ponad 2,5 proc
  • Bank w III kw. zarobił 11,69 mld USD, czyli 3,74 USD na akcję
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Wzrost zysku z uwolnienia rezerw kredytowych

Bank odnotował wzrosty w zakresie kredytów samochodowych i bankowości inwestycyjnej. JP Morgan odnotował jednak spadek aktywności pożyczkowej, kluczowego wskaźnika obserwowanego przez Wall Street. Dane o przychodach banku również rozminęły się z szacunkami.Akcje JP Morgan Chase tracą dziś ponad 2,5 proc. i jest to kolejny dzień przeceny w tym tygodniu. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, notowania znalazły się pod 200-dniową średnią i tuż ponad poziomem 160 USD.

akcje jp morgan chase wyniki iii kw

Bank zarobił 11,69 mld USD, czyli 3,74 USD na akcję, w porównaniu z 9,44 mld USD lub 2,92 USD na akcję w tym samym okresie rok wcześniej. Ostatni wynik obejmował 2,1 miliarda dolarów, czyli 52 centy za akcję z uwolnienia rezerw kredytowych.

Raportowane przychody netto wzrosły do 29,65 mld USD z 29,26 mld USD, podczas gdy dochody zarządzane netto wzrosły do 30,44 mld USD z 29,94 mld USD. Dochody odsetkowe netto wzrosły o 1% do 13,2 mld USD.

Według ankiety FactSet analitycy spodziewali się, że bank zarobi 3,00 USD za akcję przy przychodach w wysokości 29,79 mld USD, przy dochodzie odsetkowym netto w wysokości 13,1 mld USD.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

invest

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Analityk Deutsche Bank, Matt O’Connor, powiedział, że firma nadal pokonuje prognozy zysków po uwolnieniu „dużej” rezerwy na straty kredytowe w wysokości 52 centów na akcję i niższych niż oczekiwano obciążeniach za niespłacone salda przez klientów, a także zwiększeniu o 19 centów na akcję z ulg podatkowych. Powiedział również, że dochody odsetkowe netto, opłaty i koszty przekroczyły oczekiwania.

Jak powiedział  CEO JPMorgan Chase, Jamie Dimon, wyniki były „mocne”, ponieważ gospodarka nadal wykazuje dobry wzrost, pomimo osłabiającego efektu wariantu delta i zakłóceń w łańcuchu dostaw. Bank nadal koncentruje się na strategicznych, dodatkowych przejęciach, powiedział.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wirtualna polska akcje wykres | kęty notowania | mbank giełda | enea akcje prognozy | datawalk giełda | ten square games akcje prognozy | kęty giełda |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here