Naga MarketsRaport działu Global Markets Strategy firmy JP Morgan omawia temat kursu bitcoina. Eksperci sugerują, że kryptowaluta rozpoczęła trend wzrostowy.

  • BTC zdaniem JP Morgana będzie rósł na wykresie.
  • Bank podał konkretne powody do hossy.

JP Morgan bitcoinowym bykiem

JP Morgan, gigant z rynku bankowości inwestycyjnej, przekazał w raporcie, że potencjalny długoterminowy wzrost wartości bitcoina (BTC) jest „znaczący”. Ta nowa optymistyczna postawa wobec dominującej kryptowaluty pojawiła się po tym, jak PayPal pozwolił swoim użytkownikom kupować i sprzedawać aktywa kryptograficzne takie jak np. BTC czy ETH.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analitycy wskazali również na dużą lukę w wycenie bitcoina i złota. Mówi się, że co najmniej 2,6 biliona USD jest przechowywane w funduszach ETF i sztabkach złota. W przeciwieństwie do tego kapitalizacja rynkowa BTC pozostaje na poziomie 240 miliardów USD.

Dlaczego BTC ma drożeć?

Dlaczego jednak BTC ma drożeć? Bank szczegółowo to wyjaśnia.

Po pierwsze, bitcoin musi wzrosnąć aż 10 razy, aby “dopasować się do inwestycji” w złoto w sektorze prywatnym. Po drugie, kryptowaluty mają wysoką użyteczność. Po trzecie, BTC może w dłuższej perspektywie lepiej przemawiać do millenialsów, niż widać to w przypadku złota.

Dodano, że by “przesłać złoto, konieczna jest fizyczna dostawa, która staje się trudna”. BTC wystarczy transferować przez sieć. Zresztą, jak widać w przypadku wielu portfeli, łatwiej jest przenieść kapitał o wartości 1 miliarda USD w oparciu o łańcuch bloków bitcoina, niż dzieje się to w przypadku fizycznego złota. Analitycy banku wyjaśnili dalej:

„Kryptowaluty uzyskują wartość nie tylko dlatego, że służą jako magazyn bogactwa, ale także ze względu na ich użyteczność jako środka płatniczego. Im więcej podmiotów gospodarczych zaakceptuje kryptowaluty jako środek płatniczy w przyszłości, tym wyższa jest ich użyteczność i wartość”.

Bitcoin jest jednak wciąż na początkowym etapie wzrostu pod względem infrastruktury, rozwoju i powszechnego przyjęcia. Jak donosi portal Cointelegraph, tylko 7 proc. Amerykanów kupiło wcześniej bitcoina.

Na niektórych głównych rynkach, takich jak Kanada, nadal brakuje dobrze regulowanego rynku wymiany kryptowalut. Duże banki nie zapewniają jeszcze też opieki nad aktywami kryptograficznymi.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here