Naga Marketsnapis JPMorgan na fasadzie budynkuStratedzy JP Morgan Chase & Co. mają złą wiadomość dla każdego, kto uważa, że ruchy na Wall Street nie mają wpływu na bitcoina.

  • Bitcoin jest dziś powiązany z tradycyjnymi rynkami mocniej, niż wydaje się jego najbardziej zagorzałym zwolennikom.
  • Nie jest też alternatywą w stosunku do złota.

Bitcoin to lek na utratę wiary w waluty fiat

Jaki wynik uzyskał bank? Jak tłumaczy Bloomberg, inwestowanie w kryptowalutę to swoista “ochrona przed utratą wiary w walutę danego kraju lub system płatności”. BTC nie jest jednak czymś alternatywnym do złota. Bitcoin jest „najmniej niezawodnym zabezpieczeniem w okresach ostrego stresu rynkowego” – napisali zaś stratedzy John Normand i Federico Manicardi w czwartkowym raporcie. Ich zdaniem, “włączenie kryptowalut do głównego nurtu zwiększa korelacje z aktywami cyklicznymi, potencjalnie przekształcając je z ubezpieczenia w dźwignię finansową”.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ciągu ostatnich pięciu lat bitcoin miał niską korelację ze złotem, obligacjami skarbowymi i jenem. Tyle że w ostatnim okresie uległo to zmianie, czyli BTC stał się bardziej podatny na wpływ ruchów tych aktywów.

Niezależnie od tego, czy kryptowaluty zostaną ostatecznie ocenione jako innowacja finansowa, czy bańka spekulacyjna, bitcoin osiągnął już najszybszy w historii wzrost ceny wśród wszystkich niezbędnych aktywów – napisali też Normand i Manicardi.

Niepewność na rynku BTC

Na rynku BTC zapanowała teraz niepewność, bowiem kryptowaluta zalicza pierwszą w czasie tej bańki dużą korektę.

– Prawie niemożliwe jest przewidzenie możliwego zwrotu z inwestycji środków w bitcoina. Jego ogromna zmienność sprawia, że ​​lokowanie kapitału w tak niepewne aktywo jest niemal niewykonalna z perspektywy portfela inwestycyjnegopowiedział teraz główny strateg rynkowy w Barclays Gerald Moser w Financial News. – Wielu prawdopodobnie wyrzuciłoby bitcoina z dowolnego portfela w ramach typowej optymalizacji średniej wariancji. Ostatnie wyniki najpopularniejszej kryptowaluty były głównie napędzane przez inwestorów detalicznych, którzy dołączyli do niezrównoważonego rajdu, a nie przez instytucjonalne inwestycje długoterminowe – dodał.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here