Naga MarketsAmerykański gigant finansowy JP Morgan twierdzi, że bitcoin może potroić swoją cenę, ponieważ kryptowaluta kwestionuje dziś status złota jako alternatywnej waluty.

  • JP Morgan twierdzi, że BTC może potroić swoją cenę.
  • Bank dodaje, że kryptowaluta rywalizuje już dziś ze złotem.

Bitcoin w oczach czołowego banku świata

Chociaż bitcoin zaprezentuje nadal stosunkowo niewielki rynek o kapitalizacji rynkowej wynoszącej 242 miliardy USD (wartość rynkowa złota wynosi 2,6 biliona USD), kryptowaluta może potencjalnie konkurować z metalem szlachetnym jako preferowaną alternatywną walutą. Przynajmniej tak uważa JP Morgan.

Te artykuły również Cię zainteresują
Aby nadążyć za dominacją złota na rynku, bitcoin musiałby jednak aż 10-krotnie zwiększyć swoją obecną wartość, co jednak w kontekście całej historii cyfrowej waluty i tego, jak rosła ona np. w 2017 r., nie wydaje się nierealne.

“Nawet wyparcie złota jako alternatywnej waluty w niewielkim stopniu w dłuższej perspektywie oznaczałoby podwojenie lub potrojenie ceny bitcoina”

– uważają eksperci banku.

Według JP Morgan, kluczową siłą napędową wzrostu BTC jest zmiana demograficzna, w wyniku której młodsze pokolenia wybierają częściej bitcoina zamiast złota.

Potencjalny długoterminowy wzrost wartości bitcoina jest znaczny, ponieważ bitcoin konkuruje coraz bardziej intensywnie ze złotem jako „alternatywną” walutą”

– dodają finansiści.

Dalej piszą, że “biorąc pod uwagę to, że milenialsi staną się z czasem ważniejszym składnikiem świata inwestorów”, można spodziewać się umacniania kryptowalut.

Złoto+

Gigant bankowy twierdzi również, że bitcoin ma dodatkową funkcję, która może zwiększyć jego wartość w przyszłości. Ma coś więcej niż to, co cechuje złoto.

„Kryptowaluty zyskują wartość nie tylko dlatego, że służą jako magazyn bogactwa, ale także ze względu na ich użyteczność jako środka płatniczego. Im więcej podmiotów gospodarczych zaakceptuje kryptowaluty jako środek płatniczy w przyszłości, tym wyższa będzie ich użyteczność i wartość”

– piszą.

Obecne nastawienie JP Morgana do bitcoina wydaje się być zwrotem o 180 stopni w stosunku do tego, co CEO instytucji mówi parę late temu. W 2017 roku dyrektor generalny JP Morgan, Jamie Dimon, nazwał bitcoina „oszustwem” i powiedział, że jest „gorszy niż cebulki tulipanów”.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here