Naga MarketsJP Morgan: bitcoin docelowo będzie kosztował ponad 100 000 USDWedług JP Morgan Chase & Co. bitcoin może zdrożeć do ponad 100 000 USD. Kapitalizacja rynkowa kryptowaluty wynosząca około 575 miliardów USD musiałaby wzrosnąć 4,6 razy – przy teoretycznej cenie bitcoina na poziomie 146 000 USD – aby niejako zrównać się z rynkiem inwestycji w złoto za pośrednictwem funduszy giełdowych, wyliczają stratedzy.

  • Bitcoin zdrożeje do ok. 150 000 USD? Sugerują to eksperci JP Morgan. Ich zdaniem bitcoin może zyskać na rywalizacji ze złotem. 
  • Dodają jednak, że proces ten potrwa parę lat, więc w tym roku BTC nie osiągnie ceny znacznie powyżej 100 000 USD.

Bitcoin rywalizuje ze złotem?

“Wypieranie złota jako “alternatywnej” waluty oznacza duże korzyści dla bitcoina w dłuższej perspektywie” – napisali w poniedziałek stratedzy. Dodają jednak, że nie nastąpi to szybko i “jest to wieloletni proces”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mimo tego ostatniego, powyższe oznacza, że teoretyczna cena docelowa bitcoina znajduje się powyżej 146 000 USD i “powinna być traktowana jako cel długoterminowy”. Eksperci sugerują, że nie uda się jej osiągnąć w tym roku.

A może jednak się uda!

Bitcoin jednak zaskakująco dobrze sobie radzi. Dziś kosztuje ponad 31 000 USD, czyli 18 proc. więcej niż tydzień temu.

Mało tego, coraz więcej instytucji i znanych inwestorów, od Paula Tudora Jonesa po Scotta Minerda i Stana Druckenmillera, zaczęło alokować swoje fundusze w bitcoinie lub stwierdziło, że są na to otwarci. Powód? Lęk przez rosnącą inflacją dolara, co może być skutkiem dodruku.

W ostatnim wywiadzie dla BBC World News inwestor Mike Novogratz powiedział, że rządy na całym świecie drukując pieniądze i „degradując waluty fiducjarne” napędzają trwającą obecnie hossę bitcoina. Trend umacniają dodatkowo gracze instytucjonalni. Dyrektor generalny Galaxy Digital powiedział, że główne firmy na giełdzie zmieniły podejście do kryptowalut w ciągu ostatnich trzech lat, potencjalnie wpływając na podaż dostępnych coinów.

Wycenianie bitcoina stało się jednak na początku Nowego Roku trudniejsze, napisali stratedzy JP Morgan. „Chociaż nie możemy wykluczyć możliwości, że obecna mania spekulacyjna będzie się dalej trwać, popychając cenę bitcoina w kierunku między 50 000 a 100 000 USD, uważamy, że taki poziom cen okaże się nie do utrzymania”, dodano.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here