Naga MarketsCHF, Szwajcaria, ComparicW środę, 22 stycznia 2020 r. dostrzec można było krótkotrwałe, choć znaczące osłabienie franka szwajcarskiego (CHF) wobec euro (EUR). Po rynku walutowym rozeszły się pogłoski, jakoby Szwajcarski Bank Centralny (SNB) miał przyczynić się do tego poprzez interwencje mającą na celu deprecjację kursu franka szwajcarskiego.


Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/CHF zauważymy, że mimo, iż ruch ten był dość dynamiczny, to równie szybko pojawiła się większa reakcja podażowa, która przywróciła sytuację na wykresie do normy.

Weź udział w darmowym webinarze:
Wprowadzenie do analizy technicznej

Kurs franka szwajcarskiego do euro
EURCHF M15

– Ten ruch był relatywnie dziwny zważywszy na fakt, że na szerokim rynku niewiele się działo. To prawdopodobnie sygnał, że szwajcarski bank centralny nie czuje się komfortowo z walutą na tych poziomach – powiedział Thu Lan Nguyen, strateg walutowy Commerzbanku cytowany przez agencję Reuters.

SNB nie interweniował na rynku walutowym

Prezes SNB Thomas Jordan przyznał jednak, że instytucja nie manipulowała walutą i nie ma nic wspólnego z środowym osłabieniem franka szwajcarskiego.

– Nigdy nie mieliśmy zamiaru osłabienia szwajcarskiego franka aby uzyskać przewagę nad innymi krajami, ale raczej aby uniknąć tego, że szwajcarski frank stanie się zbyt mocny i spowoduje powstanie środowiska deflacyjnego – dodał Jordan.

SNB sygnalizuje możliwość luzowania

Warto w tym miejscu zwrócić jednak uwagę, że frank szwajcarski jest obecnie najsilniejszy wobec euro od połowy kwietnia 2017 roku. Fakt ten sprawia, że coraz więcej osób zaczyna zastanawiać się nad możliwym luzowaniem polityki monetarnej SNB. Thomas Jordan zapytany o możliwość takiej interwencji przyznał, że Bank wciąż ma przestrzeń do obniżki stóp, gdyby okazało się to konieczne, ale oczywiście wie, że są też tego efekty uboczne.


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułChiny blokują podróże z Wuhan, by powstrzymać ekspansję wirusa. Traci ropa naftowa oraz akcje azjatyckie, europejskie i amerykańskie
Następny artykułPre-Market: Rynki odrabiają część spadku. Dalsza sesja w rękach amerykańskich indeksów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here