TMS


O godzinie 16:00 rynki poznały wyniki lutowego raportu amerykańskiego Biura Statystyki Pracy odnośnie sondaży JOLTS, które badają liczbę otwartych miejsc pracy, zatrudnienia, zwolnień i zmiany netto ogólnej kondycji rynku.


JOLTs czyli Job Openings and Labor Turnover survey to przeprowadzana i publikowana przez amerykańskie Bureau of Labor Statistics ankieta, która pozwala ocenić sytuację na rynku pracy. Wskaźnik mierzy liczbę otwartych wakatów czyli miejsc pracy stworzonych, a jeszcze nie obsadzonych do ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego. Jak to zazwyczaj bywa, im wyzszy odczyt wskaźnika tym teoretycznie lepszy jest to sygnał dla waluty. Niższe wartości JOLTs będą z kolei niedźwiedzim sygnałem dla dolara.

JOLTS spadek ze szczytu ale zgodnie z prognozami

Prognozy zakładały, że liczba otwartych wakatów w lutym wyniesie 6,110 miliona, a więc dużo mniej niż poprzednia rekordowa publikacja (6,228 mln zrewidowane w dół z 6,312 mln). Obecny odczyt na poziomie 6,05 mln całkiem nieźle wpisuje się w prognozę. Pełna treść raportu znajduje się pod linkiem.

Źródło: BLS

Reakcja rynku

Patrząc na notowania pary EURUSD, cena po odbiciu od minimów sesyjnych dotarła do oporu 1.2330. Biorąc pod uwagę wczorajszą słabość może to być dobry moment do dołączenia do sprzedających.

By wykorzystać analizę i zainwestować na EURUSD
sprawdź ofertę 
Brokera HotForexInvest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here