Naga MarketsRaport JOLTs choć zdecydowanie mniej ważny niż dane dotyczące poziomu stopy bezrobocia czy liczba nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym wciąż jest ważnym wskaźnikiem na który zwracają uwagę inwestorzy. Dzisiejsza publikacja ma nieco bardziej pozytywny wydźwięk niż zazwyczaj – raport okazał się być nie tylko lepszy niż to zakładano, ale publikowany jest po słabych piątkowych payrollsach. Czym jest i jak wpłynął raport JOLTs na amerykańskiego dolara?


JOLTs czyli Job Openings and Labor Turnover survey to przeprowadzana i publikowana przez amerykańskie Bureau of Labor Statistics ankieta, która pozwala ocenić sytuację na rynku pracy. Wskaźnik mierzy liczbę otwartych wakatów czyli miejsc pracy stworzonych, a jeszcze nie obsadzonych do ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego. Jak to zazwyczaj bywa, im wyzszy odczyt wskaźnika tym teoretycznie lepszy jest to sygnał dla waluty. Niższe wartości JOLTs będą z kolei niedźwiedzim sygnałem dla dolara.

Zdecydowanie lepiej od prognoz

Takim tytułem można opisać dzisiejszą publikację JOLTs. Wskaźnik w lutym wyniósł 5,743 mln, więcej niż oczekiwał tego rynek (5,655 mln). Byczy wydźwięk publikacji psuje jednak poprawiony odczyt z stycznia – ostatecznie, na początku roku stworzono zaledwie 5,625 mln miejsc pracy.

Zauważalna reakcja na dane z godziny 16:00 pojawiła się na parze USDCAD, która testuje właśnie okolice 1,3340 – poziom dołka z 7 kwietnia.

Cały raport jak zwykle jest dostępny na stronie BLS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here