Naga Marketsflaga usaO godzinie 16:00 rynki poznały wyniki marcowego raportu amerykańskiego Biura Statystyki Pracy odnośnie sondaży JOLTS, które badają liczbę otwartych miejsc pracy, zatrudnienia, zwolnień i zmiany netto ogólnej kondycji rynku.


JOLTs czyli Job Openings and Labor Turnover survey to przeprowadzana i publikowana przez amerykańskie Bureau of Labor Statistics ankieta, która pozwala ocenić sytuację na rynku pracy. Wskaźnik mierzy liczbę otwartych wakatów czyli miejsc pracy stworzonych, a jeszcze nie obsadzonych do ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego. Jak to zazwyczaj bywa, im wyzszy odczyt wskaźnika tym teoretycznie lepszy jest to sygnał dla waluty. Niższe wartości JOLTs będą z kolei niedźwiedzim sygnałem dla dolara.

JOLTs poniżej oczekiwań

Prognozy zakładały, że liczba otwartych wakatów w październiku wyniesie 7,220 miliona, a więc nieco więcej niż poprzednia publikacja (6,960 mln zrewidowane ujemnie z 7,009 mln). Obecny odczyt na poziomie 7,079 mln okazał się więc nieco gorszy od oczekiwanego. Warto przy tym przypomnieć, że w dalszym ciągu jest to jednak jeden z trzech najlepszych rezultatów od początku publikacji tego raportu a więc od 2001 roku. Pełna treść raportu znajduje się pod linkiem.

JOLTs
Źródło: BLS

Sytuacja techniczna na EUR/USD

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że rynek od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym tworząc formację trójkąta prostokątnego. W skutek ostatnich wzrostów kurs ponownie znalazł się w okolicy górnego ograniczenia tej formacji, gdzie dziś po raz kolejny pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli zatem strefa ta zostanie odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet kolejnych spadków.

Do handlu na parach walutowych z USD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Notowania pary walutowej EURUSD
EURUSD

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut #WEEKLY, 10 grudnia
Następny artykułGorsza koniunktura czeka rynki? Co z kursem funta (GBP) i złotego (PLN)?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here