TMS


O godzinie 16:00 rynki poznały wyniki marcowego raportu amerykańskiego Biura Statystyki Pracy odnośnie sondaży JOLTS, które badają liczbę otwartych miejsc pracy, zatrudnienia, zwolnień i zmiany netto ogólnej kondycji rynku.


JOLTs czyli Job Openings and Labor Turnover survey to przeprowadzana i publikowana przez amerykańskie Bureau of Labor Statistics ankieta, która pozwala ocenić sytuację na rynku pracy. Wskaźnik mierzy liczbę otwartych wakatów czyli miejsc pracy stworzonych, a jeszcze nie obsadzonych do ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego. Jak to zazwyczaj bywa, im wyzszy odczyt wskaźnika tym teoretycznie lepszy jest to sygnał dla waluty. Niższe wartości JOLTs będą z kolei niedźwiedzim sygnałem dla dolara.

JOLTs poniżej prognoz i poprzedniego odczytu

Prognozy zakładały, że liczba otwartych wakatów w marcu wyniesie 6,020 miliona, a więc nieco mniej niż poprzednia publikacja (6,078 mln zrewidowane dodatnio z 6,052 mln). Obecny odczyt na poziomie 6,550 mln okazał się więc znacząco lepszy i to nie tylko od prognoz ale również od poprzedniej publikacji. Pełna treść raportu znajduje się pod linkiem.

Źródło: BLS


Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here