Naga MarketsJohnson&Johnson: spółka notuję poprawę wyników

W niemal wszystkich segmentach działalności spółka zaraportuje poprawę wyników, niemniej w dużej mierze będzie to wynikiem bardzo niskiej bazy z roku poprzedniego. Przypominam, że okres pandemii wcale nie przysłużył się koncernom farmaceutycznym, gdyż w wielu miejsca zawieszono regularne zabiegi i konsultacje, a wszystkie siły przerzucono na walkę z COVID19. Obecnie sytuacja pandemiczna się poprawiła (choć wciąż jest daleka od normalności), a regularne zabiegi wróciły na agendę, co wspiera rezultaty spółek farmaceutycznych.

Zdaniem rynku największy wpływ na wyniki finansowe będzie miała sprzedaż produktów przeciwnowotworowych, w tym Imbruvica oraz Darzalex. Nie bez znaczenia będzie sprzedaż szczepionki przeciwko COVID19.Notowania instrumentu JNJ.US, interwał: D1, źródło: TMS Brokers
Notowania instrumentu JNJ.US, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Odnosząc się do liczb, zysk netto firmy w trzecim kwartale wzrośnie o 7,9 proc. r/r do 6,3 mld USD, przy wzroście przychodów o 12,6 proc. r/r do 23,7 mld USD. Tym samym skorygowany zysk na akcję wyniesie 2,3 USD.

Od strony technicznej obserwujemy ruch kursu JNJ.US w trendzie spadkowym. Przecena została zatrzymana przez horyzontalne wsparcie z poziomu 156 USD, a więc szczytów z kwietnia ubiegłego roku. W węższym horyzoncie kurs nieco się stabilizuje, ale umocnienie ograniczane jest przez górą bandę kanału spadkowego i to ona stanowi obecnie pierwszą barierę dla kupujących.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator akcje | alior kurs akcji | pkn orlen akcje | 11bit kurs | gpw datawalk | kurs dolara live | komentarze giełdowe |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here