Naga MarketsjohnsonBoris Johnson w opałach po decyzji Sądu Najwyższego! Czy to będzie miało negatywny wpływ na funta oraz czy zmieni to przebieg Brexitu? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata Walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!


Negocjacje z Unią nie przyniosą pożądanych rezultatów?

Kluczowym tematem dla rynków pozostaje kwestia Brexitu. Analityk BOŚ zwraca uwagę na orzeczenie Sądu Najwyższego, który stwierdził, iż Boris Johnson zawieszając pracę brytyjskiego parlamentu działał niezgodnie z prawem, a sama decyzja powinna zostać cofnięta. Spiker Izby Gmin oznajmił, iż w tej sprawie dojdzie do zwołania specjalnych obrad konwentu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nie brak szeregu nawoływań szczególnie ze strony opozycji, która oczekuje od Johnsona dymisji i uważa, że jeśli sam tego nie zrobi to parlament powinien go do tego przymusić – powiedział analityk BOŚ.

Taki rozwój sytuacji sprawia, iż może powrócić niepewność, co do dalszego przebiegu Brexitu. Mimo to para GBP/USD kontynuuje wzrost i dotarła we wtorek do poziomu 1,2487.

– Funt utrzymuje się na sile dzięki temu, że brytyjski parlament może działać, co znacznie zmniejsza ryzyko hard Brexitu. Dodatkowo ustawa, która wręcz nakazuje Johnsonowi zawarcie umowy z Unią do końca października, skutecznie niweluje najgorszy scenariusz dla Wielkiej Brytanii – dodał.

W ocenie eksperta polski złoty pozostaje słaby, jednak jego deprecjacja jest przesadzona. Taka sytuacja wynikać może z oczekiwań na decyzję Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. wyroku Frankowiczów.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here