Naga MarketsBoris Johnson może usłyszeć zarzuty - Brexit zostanie odwołany?Boris Johnson będący faworytem do objęcia przywództwa w Partii Konserwatywnej złagodził swoją postawę wobec sposobu wyprowadzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Mimo, że jeszcze z początkiem tego tygodnia był on gotów na Brexit bez porozumienia, to teraz wskazuje, że szansa na taki rozwód wynosi “jeden do miliona”.


Johnson już nie taki waleczny

Przypomnijmy, że w miniony wtorek Boris Johnson przyznał, że jeżeli tylko udam mu się wygrać wybory, to zrobi wszystko, by Zjednoczone Królestwo opuściło Unię Europejską 31 października br. Z umową lub bez umowy.

Przyznał on także, że jego strategia negocjacyjna polega na wykorzystaniu groźby nieudolności, aby przekonać Unię Europejską do usunięcia kontrowersyjnego zapisu dot. irlandzkiej granicy z wynegocjowanego już porozumienia dot. Brexitu. Kluczowe jest teraz przekonanie UE, która stwierdziła, że nie zamierza poruszać żadnej z tych kwestii, że Wielka Brytania poważnie podchodzi do kwestii braku porozumienia. Jego plan na pierwszy dzień urzędowania, gdyby został premierem, polegałby na “upewnieniu się, że mamy plan, który przekona naszych europejskich przyjaciół i partnerów, że jesteśmy absolutnie poważni, jeśli chodzi o wyjście na wolność”.

Już kolejnego dnia powoli zaczął się jednak wycofywać z tych słów, mówiąc, że nie spodziewa się, aby Wielka Brytania opuściła wspólnotę bez jakiegokolwiek porozumienia. Złagodzenie stanowiska w kwestii Brexitu kontrastuje z wcześniejszymi wypowiedziami niektórych członków Partii Konserwatywnej. Dwa z nich zasygnalizowali bowiem chęć zignorowania Parlamentu, gdyby próbował on zablokować Brexit bez porozumienia.

– Wyjedziemy pod koniec października, taka jest domyślna pozycja prawna, a Parlament nie ma środków, aby ją obalić – powiedział Andrea Leadsom w rozmowie z BBC.

Chwilę wcześniej Dominic Raab powiedział w radiu BBC, że każdy wniosek od posłów, by wezwać Johnsona do zmiany kursu, miałby “zerowy skutek prawny”.

Sam Johnson wskazał natomiast, że liczy na to, iż Parlament zatwierdzi zmienione porozumienie dot. Brexit. Dostrzega wybuch “zdrowego rozsądku” wśród prawodawców i powiedział, że polityka kraju zmieniła się od 29 marca, dnia, w którym – według pierwotnych założeń – Wielka Brytania miała opuścić UE.

Kurs funta traci już ponad 30 groszy

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/PLN zauważymy, że w wyniku niedawnej deprecjacji kurs funta osunął się o ponad 30 groszy, co stanowiło dokładnie 5,98%. Wskutek tak znacznych spadków rynek dotarł w okolice linii tendencji wzrostowej, gdzie już w ubiegłym tygodniu pojawiła się reakcja popytowa. Mimo to, wsparcie to w dalszym ciągu nie zostało jednak trwale odrzucone i w chwili obecnej znów obserwujemy jego test.

Kurs funta traci już niemal 30 groszytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZłoto drożeje – czy warto w nie zainwestować?
Następny artykułZM Henryk Kania: Niezbędne finansowanie. Restrukturyzacja może kosztować nawet 50 mln zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here