Naga MarketsJednym z głównych tematów, o których od kilku miesięcy mówią media branżowe na całym świecie jest Brexit. Mimo, iż od pamiętnego referendum z 23 czerwca 2016 roku, w którym większość głosujących (51,89%) opowiedziała się za opuszczeniem Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię minęły już ponad 3 lata, to w dalszym ciagu nie udało się doprowadzić tej sprawy do końca.


Johnson zamierza położyć kres dalszej niepewności

Termin wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej był już trzykrotnie przekładany. W chwili obecnej wiele wskazuje na to, że niedawne przesunięcie go do 31 stycznia 2020 roku może okazać się już ostatnim. Wciąż aktualne pozostaje jednak pytanie, czy brytyjscy parlamentarzyści będą w stanie przyjąć wszystkie niezbędne ustawy przygotowujące Zjednoczone Królestwo do opuszczenia wspólnoty.

Zegar tyka a temat ratyfikacji umowy rozwodowej z UE zszedł niejako na drugi plan. Brytyjscy posłowie przygotowują się bowiem od pewnego czasu do zaplanowanych na 12 grudnia br. przedterminowych wyborów parlamentarnych. Zamiast skupiać się na Brexicie, skupiają się więc oni obecnie na tym, jak utrzymać się, bądź dojść do władzy (w zależności od siły politycznej).

Boris Johnson, obecny premier Zjednoczonego Królestwa przemawiając na dorocznej konferencji CBI zapewniał, że jeżeli tylko konserwatyści utrzymają się przy władzy, osobiście dopilnuje on, by doprowadzić do Brexitu i zakończyć niepewność i zamieszanie, które “sparaliżowały” piątą co do wielkości gospodarkę świata i osłabiły jej pozycję na arenie międzynarodowej.

Johnson ma nadzieję zdobyć większość, co umożliwiłoby mu przeforsować porozumienie rozwodowe, które zawarł z UE pod koniec października.

– Z konserwatywnym rządem większościowym możesz być pewien, że skończymy Brexit i wyjdziemy z nową, już uzgodnioną umową – kończąc niepewność i zamieszanie, które sparaliżowały naszą gospodarkę – wskazuje brytyjski Premier.

Nigel Farage rezygnuje z wyborów i wspiera Borisa Johnsona

Nigel Farage z Brexit PartyWarto w tym miejscu wspomnieć także, iż już w ubiegłym tygodniu Nigel Farage porzucił plany przejęcia mandatów od Partii Konserwatywnej w ponad 300 okręgach. Lider Partii Brexit nie chcąc rozdzielać głosów między zwolennikami Brexitu zdecydował, iż jego partia wystartuje we wszystkich okręgach będących w posiadaniu Partii Pracy. Oznacza to, że jego partia nie wystawi kandydatów w 317 okręgach, w których w 2017 roku wygrali konserwatyści oraz skoncentruje swoje wysiłki na próbach zajęcia miejsc zajmowanych przez Partię Pracy, którą oskarżył o „zdradzenie” wyborców popierających Brexit.

Kurs funta wybija z kanału spadkowego… górą

  • kurs funta GBPUSD powyżej 1.2950

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że po niezwykle dynamicznych wzrostach sprzed miesiąca, kurs funta poruszał się na przestrzeni ostatnich dni w kanale spadkowym. Dzięki trwającej od kilku dni aprecjacji, wraz z początkiem nowego tygodnia rynek wybił jednak z tej formacji górą, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów kursu funta względem dolara amerykańskiego.

Weź udział w darmowym kursie inwestowania i zdobądź międzynarodowy certyfikat

Kurs fonta
GBPUSD Daily

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPCC Rokita [PCR], ZE PAK [ZEP] – Gorące spółki dnia
Następny artykułNowy tydzień na Forex rozpoczyna się sennie – funt rośnie najsilniej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here