Naga MarketsMężczyzna trzymający w ręce torebkę z flagą UKFunt szterling (GBP) może nadal mieć problemy w nadchodzących miesiącach, zakładając, że dolar pozostanie na czele G10, podczas gdy para walutowa EUR/GBP może wspiąć się na poziom 0,84 w perspektywie 6 miesięcy, w opinii ekonomistów Rabobanku. Zakładają również, że sytuacja gospodarcza poprawi się na tyle, aby usunąć odrobinę ostrożności z perspektyw Banku Anglii. Z kolei eksperci z MUFG Banku wskazują, że odważne podejście rządu brytyjskiego wzmocniło ostatnio funta, choć ryzyko powrotu obostrzeń na jesień może ponownie obciążyć brytyjską walutę.

Kurs euro (EUR/GBP): Trudno dostrzec katalizator dla znaczącego spadku niżej – Rabobank

Eksperci oczekują, że Banku Anglii utrzyma ostrożny ton i swoje główne oczekiwanie, że tegoroczny wzrost inflacji CPI będzie przejściowy. W związku z tym oczekują od BoE stabilnych stóp procentowych do 2023 roku.Chociaż planowane zakończenie programu QE Banku pod koniec roku może zapewnić pewne wsparcie dla funta, znalezienie motywacji do obniżenia poziomu kursu EUR/GBP może zająć trochę czasu – napisano w raporcie.

Miesięczny majowy PKB i dane o produkcji w Wielkiej Brytanii, które mają się pojawić w piątek, mogą zapewnić nieco nowy kierunek dla funta.

Kurs funta (GBP/USD): odważne podejście rządu brytyjskiego wzmacnia funta – MUFG

Funt był jedną z najlepiej radzących sobie walut G10 na początku tego tygodnia, a cena „kabla” wzrosła z powrotem do 1,39 po tym, jak pod koniec ubiegłego tygodnia osiągnęła najniższy poziom 1,3733. Jak zauważają ekonomiści z MUFG Banku, rząd Wielkiej Brytanii ponownie otwiera gospodarkę wspierając siłę funta.

Głównym czynnikiem powodującym lepsze wyniki funta na początku tego tygodnia było ogłoszenie przez premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, że ​​rząd planuje przystąpić do ostatniego etapu złagodzenia ograniczeń 19 lipca po czterotygodniowym opóźnieniu.

Pozwolenie na pełniejsze ponowne otwarcie brytyjskiej gospodarki wspiera nasze optymistyczne prognozy dla funta. Spodziewamy się, że kurs EUR/GBP spadnie do niskiego poziomu 0,80, ponieważ gospodarka brytyjska będzie się dalej ożywiać przez resztę tego roku, a spekulacje nadal budują podwyżki stóp BoE już w przyszłym roku – wskazano w raporcie.

Jednak odważne podejście rządu Wielkiej Brytanii nie jest pozbawione ryzyka. Jeśli rząd zdecyduje się na kolejną blokadę w okresie jesienno-zimowym może to wywołać silną korektę na funcie.

Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs bitcoin | gpw lotos | bitcoin prognozy | pgnig wykres | warren buffett | cd projekt kurs | prognoza bitcoin |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here