Naga MarketsJuż 12 grudnia 2019 r. a więc za dokładnie tydzień odbędą się przedterminowe wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy przy urnach zdecydują czy poprzeć obecnego premiera i jego plan opuszczenia Unii Europejskiej 31 stycznia 2020 r., czy postawić na opozycyjną Partię Pracy pod przewodnictwem Jeremy’ego Corbyna i jego “radykalny” plan transformacji Zjednoczonego Królestwa.


Brexit i niższe podatki skuszą Brytyjczyków?

Obecny premier Wielkiej Brytanii ujawnił cała listę swoich obietnic, które zamierza wprowadzić w życie jeżeli tylko uda mu się utrzymać przy władzy. Boris Johnson zobowiązał się w ten sposób, że w ciągu 100 dni od wygrania wyborów dostarczy Brexit i obniży podatki. Inne cele obejmują przegląd obronności, większe finansowanie szkół oraz wprowadzenie przepisów dotyczących imigracji.

– W ciągu zaledwie siedmiu dni Brytyjczycy będą musieli dokonać wyboru pomiędzy działającym, większościowym rządem lub jeszcze jednym zablokowanym parlamentem. Jeśli w przyszłym tygodniu pojawi się większość konserwatywna, to Brexit zostanie ukończony do końca stycznia. Wtedy rok 2020 będzie rokiem, w którym wreszcie zostawimy za sobą argumenty i niepewność co do Brexitu. Rozpoczniemy pracę Parlamentu – wskazał Johnson w oświadczeniu.

Zwycięstwo Johnsona sprawiłoby, że Brexit pod koniec stycznia stałby się niemal pewny, uruchamiając następną – i bardziej skomplikowaną fazę negocjacji w celu zacieśnienia nowych stosunków handlowych z Unią Europejską – co premier powiedział, że może zrobić do końca 2020 roku.

Zgodnie z planami Johnsona, 19 grudnia br. odbędzie się przemówienie Królowej, w którym nakreślone zostaną priorytety legislacyjne. 31 stycznia 2020 Zjednoczone Królestwo ma opuścić Unię Europejską, a w lutym zostanie uchwalony nowy budżet.

Lista obietnic przedwyborczych Johnsona zawiera również:

  • Ostrzejsze wyroki dla terrorystów
  • Rozpoczęcie międzypartyjnych rozmów w celu opracowania strategii opieki społecznej.
  • Podniesienie opłat, które migranci muszą uiścić, aby móc korzystać z Narodowej Służby Zdrowia.
  • Prawodawstwo promujące szerokopasmowy dostęp do Internetu o dużej przepustowości w całym kraju
  • Prawo zapobiegające “dokuczliwym roszczeniom” wobec weteranów sił zbrojnych.
  • Ustanowienie nowych systemów regulujących handel, rybołówstwo i rolnictwo po Brexicie

Kurs funta najwyżej od maja br.

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek trwających nieprzerwanie od sześciu dni wzrostów, rynek już we wtorek wybił górą z trwającej od połowy października br. konsolidacji, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 1.3170, bądź nawet 1.3315.

Weź udział w darmowym webinarze i poznaj
7 kroków jak zbudować swoją strategię inwestycyjną

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

Kurs funta “najwyżej” od maja 2017 r.

Równie silną aprecjację funta dostrzec można także w relacji do euro. Na notowaniach pary walutowej EURGBP zauważymy bowiem, że wskutek wczorajszych spadków rynek pokonał techniczny poziom wsparcia w wysokości 0.8495 i znalazł się na najniższym poziomie od maja 2017 roku.

Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa mogąca zanegować to wybicie, notowania EURGBP mogłyby docelowo osunąć się nawet w rejon 0.8350.

Kurs pary walutowej EURGBP
EURGBP Weekly

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 05.12.2019
Następny artykułKurs euro coraz spokojniejszy. Polski złoty powróci w okolice 4,30 zł?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here