Naga MarketsJohn McAffe był spłukany, gdy zmarł - powiedział jego biograf
John McAfee

Według biografa, który ściśle z nim współpracował, twórca oprogramowania antywirusowego John McAfee był spłukany, gdy zmarł. Głównym powodem jego trudnej sytuacji finansowej było to, że przepuścił pieniądze na nieruchomości, w których nawet nie mieszkał.

Kłopoty finansowego McAffe’ego  

W pewnym momencie McAfee, który w zeszłym miesiącu został znaleziony martwy w hiszpańskim więzieniu w wieku 75 lat, był wart 100 milionów dolarów. Jednak kiedy zmarł, pieniędzy już nie było, zostały wydane na „absolutnie dziwaczne nieruchomości” powiedział biograf Mark Eglinton.Eglington, który jeszcze w tym roku wyda książkę o życiu McAfee, spędził miesiące na przeprowadzaniu rozmów z McAfee, gdy ten był na wolności. McAfee miał współpracować z Eglintonem przy zapowiadanej książce, ale nie był w stanie uiścić opłaty za biografię, powiedział autor.

Pionier cyberbezpieczeństwa John McAfee był twórcą popularnego oprogramowania antywirusowego McAfee. Na późniejszym etapie swojego życia stał się znany ze swoich szalonych idei, będąc rzecznikiem kryptowalut i oraz libertariańskiego stylu życia.

Miał też poważne kłopoty z prawem za uchylanie się od płacenia podatków. Rzekomo zarobił ponad 23 miliony dolarów, promując siedem różnych ICO, które amerykańskie władze opisały jako schemat “podbij i pozbądź się” (pump and dump).


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

McAfee został aresztowany w Hiszpanii w październiku zeszłego roku. Miał zostać ekstradowany do Stanów Zjednoczonych, gdzie ciążyły na nim różne zarzuty. Zanim jednak do tego doszło, został znaleziony martwy w celi. Hiszpańskie władze podejrzewają, że zmarł w wyniku samobójstwa.

Eglinton powiedział, że McAfee miał w pewnym momencie poważne kłopoty finansowe i prawdopodobnie skłamał, ile naprawdę ma pieniędzy. Dodał, że żądana kwota za biografię nie była „duża”, a mimo to McAfee nie był w stanie jej pokryć.
— Moja sytuacja finansowa jest gorsza niż twoja – powiedział podobno Eglintonowi.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: płatność blik co to | notowania pgnig | comarch akcje | bitcoin aktualności | ccc kurs | purple trading | dax index |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here