Naga MarketsJohn McAfee w areszcie: Chodzi o 23 mln dol. za promowanie ICOSEC pozywa Johna McAfee w związku z promocją ICO. Departament Sprawiedliwości poinformował zaś, że biznesmen został aresztowany w Hiszpanii za uchylanie się od płacenia podatków i oczekuje na ekstradycję do Stanów Zjednoczonych.

  • McAfee ma problemy prawne.
  • Chodzi o jego zaangażowanie w ICO i niepłacenie podatków.

John McAfee i 23 miliony dolarów za promowanie projektów ICO

W poniedziałek amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd złożyła pozew przeciwko Johnowi McAfee za jego rzekome promowanie ICO bez ujawnienia, że ​​emitenci tokenów mu za to płacą, co stanowi naruszenie amerykańskiego prawa dotyczącego papierów wartościowych.

W skardze można przeczytać:

„Od co najmniej listopada 2017 r. do lutego 2018 r. McAfee wykorzystał swoją popularność, aby zarobić ponad 23,1 miliona dolarów amerykańskich (“USD”) w ramach nieujawnionej rekompensaty, polecając co najmniej siedem “pierwszych ofert monet” (ICO) swoim obserwatorom na Twitterze.”

SEC wspomina o siedmiu niezidentyfikowanych wydawcach tokenów, którzy prywatnie komunikowali się z ludźmi McAfee’ego, aby skłonić go do publicznego poparcia dla ich ICO w zamian za zapłatę w tych tokenach i w bitcoinach. Jest to nielegalne i wcześniej sprowokowało komisję do ścigania celebrytów, takich jak DJ Khaled i Floyd Mayweather, którzy również promowali ICO bez ujawniania swoich własnych interesów finansowych.

Skarga SEC odnosi się też do słynnego wątku w długiej biografii McAfee’ego, dotyczącego dziwacznych prognoz ceny bitcoina. Ostatecznie wycofał się on z tych przewidywań i twierdził, że próbował tylko przyciągnąć uwagę opinii publicznej do rynku BTC.

McAfee i kwestie podatkowe

McAfee został już też aresztowany w Hiszpanii i czeka na ekstradycję do Stanów Zjednoczonych. Powodem nie są jednak działania SEC, ale fakt, że biznesmen nie płacił od dawna podatków.

Twórca programów antywirusowych od dawna uważał, że nie musi płacić danin publicznych, bowiem zapłacił ich już dostatecznie dużo i nic w zamian nie otrzymał od państwa.

Wcześniej twierdził też, że powalczy o Biały Dom jako kandydat na prezydenta libertarian.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here