Naga Marketsblockchain technologyNa stronie internetowej CLOVR pojawił się ostatnio ranking najważniejszych influencerów jeśli chodzi o kryptowaluty. Pierwsze miejsce zajął w nim John McAfee, wzmianki o którym dość często pojawiają się na łamach Comparic.pl. Ciekawe są natomiast także pozostałe postacie z wielkiej dwudziestki.


CLOVR to token, który według jego twórców ma raz na zawsze zmienić branże eSportu oraz iGamingu. Ranking przygotowany przez CLOVR opiera się na ankiecie przeprowadzonej wśród 500 samozwańczych entuzjastów blockchainu o wpływowych obserwatorach w celu uzyskania informacji, aktualizacji i przewidywań dotyczących blockchain. Aby zakwalifikować się jako entuzjasta blockchain, uczestnicy musieli wcześniej lub obecnie zainwestować w technologię blockchain lub kryptowaluty, a także aktywnie śledzić influencerów. Z całkowitej liczby 500 respondentów 26 procent stanowiły kobiety, a 74 procent mężczyźni. Uczestnicy byli w wieku od 18 do 73 lat, ze średnią wieku 32 lat i odchyleniem standardowym 7,5.

Ranking Blockchainowych Influencerów

Kryptowaluty, blockchain obecny są w cyfrowym świece od wielu lat, chociaż typowy hype na tę technologię pojawił się dopiero w ubiegłym roku. Wraz ze wzrostem zainteresowania pojawił się też napływ informacji, projektów, etc. Czy jednak wszystkie są godne zaufania? Aktualni entuzjaści tych technologi pomogli wyłonić osoby, których słowa według nich są godne uwagi jeśli chodzi o technologię blockchain.

Jak już wspomniałem na wstępie, pierwsze miejsce w rankingu zajął John McAfee. W mojej opinii całkiem zasłużenie, bo choć jego wypowiedzi bywają kontrowersyjne, to pojawia on się w różnych mediach internetowych na tyle często, że trudno nie kojarzyć jego osoby ze światem technologii blockchain.

McAfee zdobył poparcie 27,1% entuzjastów technologii, a dodatkowo zwycięża także w kategorii najczęściej śledzonych influencerów w mediach społecznościowych. Jego konta na Facebooku, Twitterze, Instagramie i Youtube mają razem ponad milion obserwatorów. 85% tych obserwatorów pochodzi jednak z Twittera, gdzie McAfee jest najbardziej aktywny.

Poniżej znajdziesz pełen ranking TOP 20 blockchainowych influencerów. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co pisaliśmy na ich temat, wpisz ich imię i nazwisko w wyszukiwarce.

Lista influencerów blockchain z John McAfee na czele
Źródło: clovr.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kto jeszcze?

W pierwszej trójce znaleźli się jeszcze Vitalik Buterin oraz Charlie Lee. Pierwszy z nich – Buterin jest twórcą Ethereum. Jako drugi najważniejszy influencer mógł ostatnio nieco ostudzić entuzjazm fanów blockchaina. W wywiadzie udzielonym dla Bloomberga powiedział:
„Przestrzeń Blockchain zbliża się do punktu, w którym widać sufit… Jeśli porozmawiasz ze średnio wykształconą osobą, prawdopodobnie dowiesz się , że słyszała ona o sieci bloków przynajmniej raz. Nie ma szans na kolejny 1000-krotny wzrost w czymkolwiek w tej branży.”

Z kolei Charlie Lee także jest twórcą kryptowaluty – Litecoina (LTC) – jednej z 5 najpopularniejszych kryptowalut. Jak twierdzi: “Moja wizja to ludzie używający Litecoina do codziennych zakupów. Byłaby to po prostu metoda płatności, którą sami wybrali”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here