Naga MarketsDla entuzjastów handlu kryptowalutami, a także osób, które lubią śledzić notowania cyfrowych tokenów, obecnie serwisem pierwszej potrzeby jest coinmarketcap, a także platformy o podobnych funkcjonalnościach, takie jak coinpaprika. Do gry na polu, gdzie mogłoby się wydawać, zostały już w dużej mierze rozdane karty, postanowił wkroczyć sam John McAfee. Za pomocą swojego ulubionego narzędzia do komunikacji – Twittera, ogłosił prawie 850 tys. osobom, które go śledzą, iż uruchamia serwis informacyjny poświęcony kryptowalutom oraz blockchainowi. Ma on, w zamyśle swoich twórców, pomieszać szyki liderom w branży.

Zobacz również: McAfee: SEC powinien “odpie***lić się” od ICO i kryptowalut

Te artykuły również Cię zainteresują
Czym jest McAfee Market Cap?

Jądrem projektu jest serwis McAfee Market Cap (MMC), którego koncept opiera się na wspomnianej wyżej stronie coinmarketcap.com. Tak jak u rywala, na MMC dostępne są podobne dane, takie jak całkowita kapitalizacja rynkowa, wolumen dobowy czy ilość monet w obiegu.  Co jednak odróżnia MMC, to m.in. możliwość wyświetlanie kursów kryptowalut na platformie Tradingview – a jest ich na chwilę obecną 948. Coinmarketcap.com z kolei pokazuje notowania ponad 1600 kryptowalut, zaś dane agreguje z blisko 12 tys. różnych stron internetowych. W przeszłości zdarzały się błędy i przekłamania, przez co niektórzy krypto entuzjaści nabrali wątpliwości co do solidności przedstawianych informacji.

Źródło: www.mcafeemarketcap.com

Zobacz również: Napompowane obroty nowych giełd kryptowalutowych – uważajmy!

To właśnie słabości istniejących serwisów oraz chęć zaoferowania użytkownikom nowych możliwości były głównym motywatorem twórców MMC. Możemy o tym przeczytać w sekcji „About us” (O Nas) serwisu:

„Członkom zespołu przyświeca następująca wizja: utworzenie, w ramach jednego serwisu, bazy danych obejmującej kompleksową wiedzę oraz informacje na wszelkie tematy związane z blockchainem oraz kryptowalutami”

Strona internetowa tym momencie nie imponuje wysokim stopniem rozbudowania i oferuje mniej narzędzi niż konkurencja. Jednakże należy wziąć poprawkę, iż wdrażanie platformy rozpoczęto dopiero na początku roku, więc w miarę upływu czasu powinna się rozbudowywać. Zwłaszcza że ze projektem stoi zespół specjalistów.

Ambitne cele i plany

Cele przyświecające zespołowi McAfee’ego są bardzo ambitne. Oprócz aspektu informacyjnego, ważne są pozostałe funkcjonalności serwisu: dostęp do lepszych niż u konkurencji narzędzi, zestawień notowań cyfrowych tokenów w różnych konfiguracjach walutowych, możliwość oglądania wykresów z wielu giełd na raz, a także opracowywane przez MMC wykresy świecowe, gdzie ceny są średnimi zebranymi ze wszystkich krypto giełd. Do tego dochodzą wykresy przedstawiające kilka kryptowalut na raz oraz narzędzie umożliwiające naliczenie należnego podatku na podstawie obecnego stanu portfela. Dodatkowo zespół MMC stworzył oddzielną stronę oferującą wsparcie dla startupów finansujących się poprzez ICO oraz sekcję dla krypto górników.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Media społecznościowe i edukacja

MMC stawia też na media społecznościowe i networking – użytkownicy będą mogli zamieszczać swoje prognozy cenowe i stworzony zostanie ranking najlepszych prognostów notowań, którzy w nagrodę otrzymają dostęp do zaawansowanych narzędzi. Jak przeczytamy na stronie projektu, ma być to idealne miejsce dla „blockchainowych geeków, traderów oraz inwestorów”.

Postaw pierwsze kroki na giełdzie

Twórcy serwisu stawiają też mocno na szerzenie wiedzy. W tym celu ma zostać uruchomiona sekcja edukacyjna – akademia ze szkoleniami (Training Academy). Jak informuje zespól McAfeego, będzie to bezpłatna baza wiedzy przedstawiana w formie materiałów filmowych od najlepszych traderów z YouTube, z możliwością publikowania materiałów przez użytkowników.  Celem jest udostępnienie wysokiej jakości edukacji na wszystkich poziomach i o szerokim zakresie tematycznym: analiza techniczna, fundamentalna, zastosowanie algorytmów oraz strategie handlu.

Jak to się zaczęło?

Pod koniec 2017 roku Chris Huffman, od 2011 roku bitcoinowy inwestor oraz krypto entuzjasta, miał dość pracy w korporacji i wpadł na pomysł stworzenia najlepszego na świecie źródła informacji oraz danych z zakresu kryptowalut i blockchainu. Zapoczątkował burzę mózgów w tym temacie oraz stworzył kilka prototypów będących zaczątkiem MMC. W styczniu tego roku, wraz z Carlem Gruhlke, dołączył oficjalnie do drużyny McAfee’go, poświęcając na początku dużo uwagi demaskowaniu różnego rodzaju przekrętów związanych z ICO, hackerów oraz spamerów. W marcu Huffman podzielił się swoją wizją dotyczącą uniwersalnej krypto bazy danych ze swoim szefem, przedstawił mu także wersję demo serwisu. McAfee’mu od razu spodobał się pomysł i obecnie za projektem stoi cały zespół specjalistów i talentów z krypto sfery. Na ile ambitne plany przekują się na realne rozwiązania i narzędzia – czas pokaże.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here