Naga MarketsJohn McAfee podjął decyzję o ujawnieniu tożsamości Satoshi’ego Nakamoto, twórcy bitcoina. Czy jednak ekscentrycznego biznesmena można traktować poważnie?

Seria tweetów McAfee’ego o tej kwestii pojawiła się po dyskusji na temat tego, czy Craig Wright – jak sam uważa – jest prawdziwym twórcą bitcoina. W odpowiedzi McAfee obiecał, że ujawni tożsamość Satoshiego Nakamoto.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kim Pan jest Panie Nakamoto?

Kontrowersje zaczęły się od momentu, gdy Wright samozwańczo stwierdził, że to on stworzył BTC, a tym samym ma prawo decydować o jego kształcie. Stąd jego fork – bitcoin Satoshi Vision (BSV) – ma być tym “prawdziwym” bitcoinem. Społeczność kryptowalut wyśmiała go jednak i uważa za hochsztaplera. Użytkownik Twittera o nicku Hodlonaut ruszył z akcją sugerującą, że Wright to oszust. Samozwańczy Nakamoto odpowiedział wręcz groźbami. I lawina ruszyła. W odpowiedzi BSV zostało wycofane z paru największych giełd np. z Binance.

Nadal jednak nie wiemy, kim jest czy był Satoshi Nakamoto…

Co wiemy o twórcy BTC?

Wiadomo o Nakamoto, że działał na forum Bitcointalk do początku 2010 r., po czym zniknął. Jego domniemane bitcoiny z pierwszego bloku pozostają nietknięte. Doprowadziło to do spekulacji, że Nakamoto mógł umrzeć. Obecnie właściciel prywatnego klucza do portfelu twórcy BTC byłby wręcz obrzydliwie bogaty.

W przeszłości wszelka odkryta komunikacja Nakamoto była już analizowana pod kątem jego pedantycznego stylu pisania. Jego konto jest zaś nadal nieaktywne na forum Bitcointalk.

Na razie nie jest pewne, ile faktycznie informacji nt. twórcy BTC McAfee w ogóle posiada. O ile posiada je w ogóle, a cała seria jego tweetów nie jest tylko próbą zwrócenia na siebie uwagi, co milioner ewidentnie lubi. Cała sprawa po raz kolejny wzbudzi jednak kontrowersje i ponownie wywoła dyskusję o genezie najstarszej kryptowaluty. Wątpliwe jednak, czy doczekamy się teraz odpowiedzi na pytane, kim był, czy jest nadal, Satoshi Nakamoto.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here