Naga MarketsJohn McAfee

Kataloński departament sprawiedliwości poinformował, że 75-letni twórca jednego z najpopularniejszych programów antywirusowych został znaleziony martwy w swojej celi, w barcelońskim więzieniu. Hiszpańskie media wskazują, że mógł on popełnić samobójstwo po tym, jak tamtejszy sąd orzekł na korzyść jego ekstradycji do Stanów Zjednoczonych, aby tam odpowiedział za oszustwa podatkowe.

McAfee popełnił samobójstwo 

W środę hiszpański sąd orzekł, że McAfee ma zostać poddany ekstradycji do Stanów Zjednoczonych, gdzie postawiono mu zarzuty oszustwa podatkowego. W ostatnich latach dorobił się on niemałych pieniędzy, promując różnego rodzaju kryptowaluty i pełniąc funkcje doradcze w wielu projektach. Był on również prelegentem na różnych wydarzeniach, a jego dochód powiększył się po sprzedaży praw do filmu na podstawie jego życia.Według oskarżenia, miał on jednak nie składa żadnych zeznań podatkowych między 2014 a 2019 rokiem. Zarzuca mu się także ukrywanie własnych aktywów (nieruchomości, samochodów, jachtu) pod nazwiskami innych osób.

Za każdy przypadek uchylenia się od płaceniu podatku groziło mu do pięciu lat więzienia, a za każde nieumyślne niezłożenie zeznania podatkowego do roku pozbawienia wolności.

Za uchylanie się od płacenia podatków, został aresztowany w Hiszpanii. Tamtejszy sąd wydał w środę orzeczenie o jego ekstradycji do USA. Kilka godzin później McAfee znaleziono martwego we własnej celi. Władze podejrzewają, że zmarł w wyniku samobójstwa.

Informacja o śmierci Johna McAfee została potwierdzona przez jego prawnika w rozmowie z ABC News. Śmierć programisty potwierdziło również hiszpańskie ministerstwo spraw wewnętrznych.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed notowania | kryptowaluty kursy | co znaczy blik | indeks dow jones | bitcoin notowania | ropa wti | take profit | kryptowaluty wiadomości |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułHochtief wybuduje dla Ronsona VI etap osiedla Miasto Moje za 51,4 mln zł netto
Następny artykułBank Anglii nie zmienia polityki pieniężnej. Funt spada do 1,39 USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here