whitebit
Ethereum (ETH) był postrzegany zarówno jako rywal Bitcoin, a także jako moneta cyfrowa pozbawiona emocji i potencjału wzrostowego. Jednak ETH może okazać się kluczowe w nadchodzących latach sprawiając, że niskie obecnie ceny są mylące.

Niedawno John McAfee zauważył dziwne powiązanie między ETH, a jego słabością na rynkach:
Oto co uważam za zabawne: Ethereum jest uwalane bardziej niż jakakolwiek inna kryptowaluta, a jednak żadna z nich nie jest bardziej potrzebna i kluczowa ze względu na to, że stanowi platformę dla inteligentnych kontraktów (smart contract) wykorzystywaną przez ponad 50% wszystkich nowych altcoinów. To tak, jakby wszyscy cenili wodę, ale pojemniki, w których jest przechowywana, już nie.

Ethereum odgrywa kluczową rolę w tworzeniu par transakcyjnych dla większości altów, ale także będzie pokrywać wydatki w przyszłości, ponieważ rozpowszechniają się aplikacje rozproszone i inteligentne kontrakty.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
Jednak mimo to, ETH przeżyło kolejną głęboką korektę, tracąc ponad 75% od momentu szczytu. W dodatku, kryptowaluta nigdy nie odzyskała swoich poziomów względem BTC.

Współzałożyciel Ethereum, Steven Neyaroff, stwierdził ostatnio, że wiele projektów i wymagania obliczeniowe mogłyby pomóc we wzroście ceny ETH, nawet trzykrotnie w stosunku do obecnych wartości.

Nawet obecny poziom wykorzystania sieci Ethereum nie podniósł jednak ceny aktywów w sposób organiczny, a wiele ruchów cenowych ma miejsce w wyniku spekulacji. Nie wiadomo też, co by się stało, gdyby tokeny USDT i EURT bazujące na Ethereum stały się bardziej aktywne i liczne.

Jednak ETH może potrzebować czasu, by wspiąć się na znacznie wyższy przedział cenowy, a przy cenie 400 USD, aktywa te mogą być nawet podatne na osunięcie do jeszcze niższych poziomów. Jednak w przeszłości wycena na ponad 1000 USD została osiągnięta w ciągu kilku dni i taka sytuacja może również zaistnieć w przyszłości.Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średnioterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj