Naga MarketsJohn Mcafee
John McAfee twierdzi, że Bitcoin osiągnie cenę 1 mln USD do końca 2020 roku

Ekstrawagancki miliarder, który znany jest ze swoich odważnych prognoz przyszłych cen BTC po raz kolejny przekonuje, że Bitcoin będzie kosztował 1 milion dolarów. I to już w najbliższej przyszłości. Zdaniem Johna McAfee’go, jest matematycznie niemożliwe, żeby najstarsza z kryptowalut była warta mniej niż milion w 2020 roku.


Bitcoin po $1 mln albo zjem własnego…

McAfee jest na tyle pewny swoich prognoz, że jeszcze w lipcu 2017 roku stwierdził, że Bitcoin będzie po $500 tysięcy albo zje własne… przyrodzenie. Następnie pod koniec listopada 2017 roku, gdy kurs BTC rozpoczynał rajd w kierunku historycznych maksimów zakładał został podbity do $1 mln. Chociaż kolejne miesiące mijają, a najstarszej z kryptowalut daleko do pułapu miliona dolarów, to McAfee nadal wierzy w swoje zapewnienia: „Jest matematycznie niemożliwe, żeby Bitcoin kosztował mniej niż milion dolarów do końca 2020 roku. Bitcoin to nie akcje, nie można więc stosować paradygmatów rynku akcyjnego i oczekiwać odpowiedzi”, komentował na Twitterze w tym tygodniu McAfee:


Wynika z tego, że obecna niedźwiedzia passa nie zmniejszyła pewności eksperta ds. zabezpieczeń cybernetycznych, który nadal wierzy w swoje dotychczasowe prognozy. Co ciekawe, nie jest w swoich opiniach odosobniony. Na polskim rynku kryptowalut podobną opinię już jakiś czas temu prezentował Szczepan Bentyn. Co więcej, wiceszef działu ds. technologii blockchain w IBM, Jesse Lunda, twierdził podobnie w lutym bieżącego roku.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Czy 1 milion dolarów za Bitcoina jest w ogóle możliwy?

Szalony rajd notowań rynku kryptowalutowego z przełomu 2017 i 2018 roku pokazał, że w przypadku BTC i jego pochodnych nic nie jest niemożliwe. Wiele miesięcy później, cena jednak nadal znajduje się na wielomiesięcznych minimach i daleko jej do dotychczasowego ATH (z ang. all time high) pod poziomem 20 tysięcy dolarów, a tym bardziej do okrągłego miliona.

W tym tygodniu najstarsza z kryptowalut, Bitcoin, testowała poziomy pod pułapem 5280 dolarów, będące najwyższymi od 11 kwietnia. Kurs BTC po pokonaniu psychologicznego oporu na początku miesiąca konsoliduje w wąskim, kilkuset dolarowym zakresie, ponownie przekładając się na uspokojenie szerokiego rynku kryptowalutowego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here