Naga Marketsmcafee pali dolaraProgramista, biznesmen i entuzjasta kryptowalut, John McAfee, przyznał, że zamierza wykorzystać swoją kandydaturę na urząd prezydenta USA do promowania kryptowalut. Swój plan ujawnił w rozmowie z Cointelegraph, 1 listopada.


Rozmawiając z dziennikarzem portalu na Malta Blockchain Summit, twórca potęgi McAfee Antivirus Software powiedział, że planuje uruchomić “libertariańską platformę” i wykorzystać swój dostęp mediów w czasie walki o prezydenturę wyłącznie w celu omówienia tematu kryptowalut. Sam nie wierzy w swoje zwycięstwo i wyraża przekonanie, że “nikt nie wybierze [go na] prezydenta.”

Walka o wolność!

McAfee zauważył, że jego stanowisko względem walut cyfrowych opiera się głównie na koncepcji “wolności osobistej”. W nadchodzącej kampanii prezydenckiej sam chce “mówić o wolności osobistej i jak kryptowaluta może nam w tym pomóc”.

Nie ukrywa, że jego zamiarem nie jest wygrana, ale raczej zdobycie dużego publicznego audytorium i promowanie w ten sposób zdecentralizowanych kryptowalut. Sam puentuje swój pomysł na walkę wyborczą:

“[Kryptowaluty] To jest wszystko, o czym będę mówić. Widzisz, nie chcę być prezydentem. Nie mogę być… nikt nie wybierze mnie na prezydenta. Jednak mam prawo kandydować.”

Ekscentryk po raz pierwszy ogłosił zamiar kandydowania na prezydenta USA w 2020 r. w czerwcu br. Już wtedy twierdził, że jedynym jego celem jest wspieranie społeczności kryptowalut i promowanie cyfrowych walut opartych na blockchainie.

Milion dolarów… po inflacji

W cytowanym wywiadzie McAfee powtórzył też swoją prognozę z zeszłego roku. Nadal uparcie twierdzi, że najważniejsza kryptowalut, czyli Bitcoin (BTC), osiągnie cenę miliona dolarów w roku wyborów prezydenckich w USA, czyli już za 2 lata. Jednak McAfee wyjaśnił, że wtedy kwota miliona amerykańskich dolarów nie będzie tak samo warta jak 1 milion dolarów teraz.

Zbliżający się wyścig prezydencki w USA nie będzie pierwszym dla McAfee, który w 2016 r. starał się o nominację z obozu Partii Libertariańskiej. Wtedy chciał się skupiać na “lukach w cyberbezpieczeństwie”. Jak więc widać przedsiębiorca wykorzystuje wybory dość instrumentalnie.

invest

W czerwcu 2018 r. McAfee ogłosił na Twitterze, że przestaje promować ICO ze względu na “zagrożenia” ze strony amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Wcześniej biznesmen przyznał się do pobierania ponad 100 000 USD za tweet w celu promowania projektów i produktów kryptowalutowych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here