Naga MarketsSześć lat temu w internecie rozpowszechniło się wiele teorii, które głosiły, że słynny amerykański ekonomista i matematyk John Forbes Nash Jr. to Satoshi Nakamoto. Istnieje wiele poszlak, które sugerują, że mógł być on twórcą lub współtwórcą bitcoina.

  • Powraca temat tożsamości twórcy BTC. 
  • Czy jest nim John Forbes Nash Jr.?

John Forbes Nash Jr. to Satoshi?

Nash jest uważany za Nakamoto z paru powodów. Jest ekspertem z obszaru ekonomii, matematyki i teorii gier. Jego życie zostało przedstawione w filmie „Piękny umysł”. Ponadto był także laureatem Nagrody Nobla za swoją pracę w dziedzinie nauk ekonomicznych. Uzyskał też tytuł doktora.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nash opisał ideał pieniądza jako coś, co mogłoby zapewnić globalne źródło oszczędności dla ludzi, którzy w przeciwnym razie byliby narażeni na “złe pieniądze” lub pieniądze, które miałyby tracić na wartości między innymi w warunkach inflacji – napisał o nim Travis Patron, który śledził historię BTC.

Idealne pieniądze

Teoria Patrona, który jest zdania, że Nash mógł być Satoshim, oparta jest na pracy tego ostatniego pt. „Idealne pieniądze”. Ta została opublikowana jeszcze w latach 90. Wiele osób uważa, że ​​istnieją podobieństwa między bitcoinem a koncepcją “idealnego pieniądza” Nasha.

Badania Patrona opisują też dwa kolejne artykuły, w których opisano idee zgodne z technologią sieci bitcoina.

Warto zauważyć, że temat pojawił się też w ramach jednego z postów na Reddicie napisanego sześć lat temu. Jego autor opisuje, dlaczego Nash mógł być kreatorem bitcoina:

„John jest wielokrotnie nagradzanym kryptografem, matematykiem i ekonomistą, zdobywcą nagrody Nobla”.

Dodał, że synergia tych trzech nauk sprawiła, że BTC mógł powstać.

Do tego ponoć od lat 90. działał on pod kilkoma „schizofrenicznymi” fałszywymi tożsamościami w internecie. Jego strefa czasowa jest też zgodna z tą Satoshi’ego. Sam też wypowiadał się nt. BTC w czasie swoich wykładów.

Czy to jednak wystarczy, by uznać, że tragiczny matematyk stworzył BTC?

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here