Naga Markets1870_air_hoe_drill_456911_642x462John Deere uważa, że przemysł rolniczy może być w dołku przez najbliższe parę lat. Producent maszyn wykorzystywanych w rolnictwie i przemyśle opublikował swoje wyniki za trzeci kwartał dziś rano. Okazały się lepsze od oczekiwań, jednak zdaniem firmy reszta roku nie będzie tak dobra.


W minionym kwartale zysk skorygowany wyniósł okrągłe 512 mln USD, zysk na akcję – 1,53 USD. Stanowi to spadek 40% w ujęciu rocznym. Przychody zmniejszyły się o 20% do poziomu 7,6 mld USD. To znacznie lepiej od prognoz analityków, którzy przewidywali przychody w wysokości 7,17 mld USD i zysk na akcję 1,44 USD.

John Deere oraz inne firmy rolnicze muszą borykać się z cenami zbóż, które obniżyły się w wyniku obfitych zbiorów. W zeszłym tygodniu amerykański Departament Rolnictwa podniósł swoje prognozy zbiorów w tym roku, co doprowadziło do spadku cen kukurydzy, soi i pszenicy. To wystarczyło, by w tym sezonie sprzedaż wyposażenia Deere spadło o 21% w USA i Kanadzie oraz 23% na pozostałych rynkach.

“Wyniki Johna Deere’a w trzecim kwartale odzwierciedla dalszy wpływ spowolnienia w branży rolniczej oraz mniejszy popyt na maszyny budowlane” – powiedział Samuel Allen – CEO firmy. “Niższe ceny surowców oraz spadające dochody gospodarstw rolnych wywierają presję na popyt na maszyny rolnicze, a spadki sa najbardziej widoczne w najpotężniejszych maszynach” – dodaje.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here