Naga Markets1870_air_hoe_drill_456911_642x462John Deere uważa, że przemysł rolniczy może być w dołku przez najbliższe parę lat. Producent maszyn wykorzystywanych w rolnictwie i przemyśle opublikował swoje wyniki za trzeci kwartał dziś rano. Okazały się lepsze od oczekiwań, jednak zdaniem firmy reszta roku nie będzie tak dobra.


W minionym kwartale zysk skorygowany wyniósł okrągłe 512 mln USD, zysk na akcję – 1,53 USD. Stanowi to spadek 40% w ujęciu rocznym. Przychody zmniejszyły się o 20% do poziomu 7,6 mld USD. To znacznie lepiej od prognoz analityków, którzy przewidywali przychody w wysokości 7,17 mld USD i zysk na akcję 1,44 USD.

John Deere oraz inne firmy rolnicze muszą borykać się z cenami zbóż, które obniżyły się w wyniku obfitych zbiorów. W zeszłym tygodniu amerykański Departament Rolnictwa podniósł swoje prognozy zbiorów w tym roku, co doprowadziło do spadku cen kukurydzy, soi i pszenicy. To wystarczyło, by w tym sezonie sprzedaż wyposażenia Deere spadło o 21% w USA i Kanadzie oraz 23% na pozostałych rynkach.

“Wyniki Johna Deere’a w trzecim kwartale odzwierciedla dalszy wpływ spowolnienia w branży rolniczej oraz mniejszy popyt na maszyny budowlane” – powiedział Samuel Allen – CEO firmy. “Niższe ceny surowców oraz spadające dochody gospodarstw rolnych wywierają presję na popyt na maszyny rolnicze, a spadki sa najbardziej widoczne w najpotężniejszych maszynach” – dodaje.

 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPodsumowanie sesji Admiral Markets
Następny artykułHP zwolni ponad 55 000 ludzi
Przemysław Jarząbek redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Absolwent analityki gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym, gdzie doskonalił swoje zdolności statystyczne. Od 2014 roku zdobywa szlify na rynku Forex, interesuje się głównie analizą techniczną. Upodobał sobie Ichimoku, swoje zagrania regularnie prezentuje na portalu. Aktualnie pracuje na "nocnej zmianie" - mieszka i pisze z Tajlandii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here