Naga Marketsjoe rogan Przeglądarka Brave zdobywa coraz większą popularność. Jednym z jej nowych fanów jest znany podcaster Joe Rogan. Tym samym gwiazda internetu dołącza do stale rosnącej społeczności internautów, dla których czymś najważniejszym jest prywatność surfowania w sieci.

  • Znany podcaster zaczął korzystać z Brave.
  • Podkreśla, że jest wrogiem śledzenia internautów w sieci.

Joe Rogan używa Brave

W wywiadzie dla beatboxera, muzyka, komika i aktora Reggie’go Wattsa, Rogan mówił o tym, jak przeraża go to, że w sieci jest stale śledzony. Mówi też o reklamach dedykowanych, z którymi zetknął się już chyba każdy internauta. Sugerował, że Internet “wie” o nas już wszystko – “co zamierzasz, dokąd zmierzasz, co kupujesz, co mówisz…”.

Jeśli chcesz korzystać z Instagrama lub Facebooka, jesteś śledzony – dodał.

Dlatego też on sam korzysta już z Brave.

Brave – jak to działa?

Zamiast tradycyjnego modelu reklamy, który przesyła prywatne dane użytkownika do reklamodawców, często bez ich zgody, Brave chroni nasze dane osobowe i utrzymuje je w tajemnicy, podczas gdy użytkownicy są wynagradzani w kryptowalucie za przeglądanie stron.

Raz w miesiącu Brave Rewards wyśle ci ​​odpowiednią ilość BAT (Basic Attention Token) (…). [U nas] Możesz usuwać witryny, których nie chcesz wspierać, i bezpośrednio dawać napiwki twórcom – twierdzą autorzy Brave. – Wszystko to jest anonimowe: nikt (nawet my tutaj w Brave) nie może zobaczyć, kto wspierał które strony. Możemy tylko policzyć całkowite wsparcie dla każdej strony i wysłać BAT – dodają.

Przeglądarka internetowa typu open source pozwala również twórcom treści konwertować swoje BAT na fiaty poprzez partnerstwo z platformą handlu kryptowalutami Uphold.

Brave może się już dziś pochwalić tym, że wspiera go aż 15 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie i 5 milionów aktywnych użytkowników dziennie, co oznacza wzrost o 50 proc. od momentu uruchomienia wersji 1.0 w listopadzie ubiegłego roku.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here