Naga MarketsJoe Biden zaostrzy politykę ekologiczną, co źle odbije się na bitcoinie - mówi Brad GarlinghousePo ogłoszeniu, że to Joe Biden będzie kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych, dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, stwierdził, że nowy mieszkaniec Białego Domu będzie znacznie bardziej zdecydowany w sprawie zmian klimatycznych. Wyjaśnił, jak to może to wpłynąć na rynek bitcoina.

  • Szef Ripple wypowiedział się nt. tego, co sukces Bidena w wyborach prezydenckich w USA oznacza dla rynku kryptowalut.
  • Jego zdaniem zaangażowanie Bidena w kwestie ekologiczne sprawi, że ten może być wrogi w stosunku do BTC.

Joe Biden nowym prezydentem USA. Co to oznacza dla rynku BTC?

Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, uważa, że ​​korporacje konwertujące gotówkę na bitcoiny (BTC) mogą popełniać kosztowny błąd. Napisał w poniedziałek na Twitterze, że nowy prezydent będzie znacznie ostrzejszy w sprawach zmian klimatycznych, wymagając, aby wszystkie spółki notowane na giełdzie ujawniały swoją działalność w zakresie produkcji gazów cieplarnianych. Wyróżnił na tym polu Square.

Komentarze Garlinghouse’a nawiązują do wcześniejszego tweeta NYT Politics, w którym przedstawiono niektóre proponowane przez Bidena środki dotyczące zmian klimatycznych, w tym ponowne przystąpienie do porozumienia paryskiego i podpisanie zarządzeń wykonawczych w celu ograniczenia emisji CO2. Prezydent Trump wycofał się z porozumienia paryskiego w 2017 roku w związku z zarzutami, że pakt zaszkodziłby gospodarce USA.

Square trafiło zaś na pierwsze strony gazet w zeszłym miesiącu, gdy przyznało, że kupiło aż 4709 bitcoinów.

Z kolei w sierpniu firma technologiczna MicroStrategy poinformowała, że ​​uczyniła bitcoina swoją nową walutą rezerwową, kupując aktywa cyfrowe o wartości 250 milionów USD. Od tego czasu spółka zwiększyła swoje zasoby do 38 250 BTC – o wartości około 590 milionów USD w momencie pisania tego tekstu.

Ekologia, głupcze!

Garlinghouse pochwalił w sierpniu decyzję MicroStrategy, ale wydaje się, że teraz zmienił swoje stanowisko. Twierdzi też, że bitcoin przez sposób jego kopania nie jest czymś ekologicznym, co miałoby być dowodem na wyższość tokenu jego firmy, XRP, nad czołową kryptowalutą.

Ripple twierdzi, że sieć XRP jest 57 000 razy bardziej wydajna niż ta bitcoina.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here