Naga MarketsJoe Biden zamraża ostatnie decyzje administracji Trumpa, w tym regulacje rynku portfeli na kryptowalutyPrezydent Joe Biden zamroził wszystkie procesy regulacyjne, jakie zaszły w ostatnim okresie kadencji Donalda Trumpa. Chodzi też o m.in. przepisy FinCEN dot. branży kryptowalut.

  • Biden zamraża procesy legislacyjne, jakie zaszły w ostatnich tygodniach rządów administracji Trumpa.
  • Chodzi m.in. o regulacje rynku portfeli na kryptowaluty. Te miałyby być rejestrowane przez giełdy i firmy z rynku cyfrowych walut.

Joe Biden obejmuje rządy w USA

Jednym z pierwszych działań podjętych przez prezydenta Joe Bidena w pierwszym dniu urzędowania jest zamrożenie pewnych procesów regulacyjnych, w tym kontrowersyjnych przepisów dotyczących rynku portfeli na kryptowaluty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wiadomość ta znalazła się w memorandum Białego Domu dla szefów różnych agencji federalnych, w tym Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN). Dekret oznacza, że czas na analizę przepisów został wydłużony o 60 dni od daty publikacji memorandum. Eksperci chwalą prezydenta za ten krok.

Poprzednia administracja Białego Domu chciała, by portfele na kryptowaluty były rejestrowane, zaś giełdy z tego rynku byłyby zmuszone do prowadzenia takich rejestrów i weryfikowania tożsamości klientów, którzy dokonują transakcji do i z prywatnych portfeli na kryptowaluty.

Propozycja została szeroko skrytykowana przez liderów branży, w tym dyrektora generalnego firmy Square, Jacka Dorseya, który powiedział, że zbieranie nazwisk i adresów kontrahentów nie powinno być wymagane w przypadku kryptowalut, tak samo, jak coś takiego nie ma miejsce w przypadku rynku gotówki.

Ludzie Bidena

Biden wyznaczył Janet Yellen na stanowisko sekretarza skarbu. Dotąd mówiła ona, że kryptowaluty są wykorzystywane „głównie do nielegalnego finansowania”. Nie jest jasne, czy dziś podziela to zdanie.

Biden wybrał również Gary’ego Genslera na szefa Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, który wydaje się z kolei być bardziej przychylny cyfrowym walutom niż jego poprzednik.

Co ciekawe, nawet Jerome Powell, szef Fedu, jest już zdania, że USA muszą rozpocząć prace nad cyfrowym dolarem.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here