Naga MarketsAmerykańskie indeksy zakończyły ostatnią sesję tygodnia bez większych zmian. Przez weekend potwierdziły się przewidywania wyborcze i to faworyt sondaży Joe Biden wygrał wybory prezydenckie, choć obecny prezydent Donald Trump oskarża kontrkandydata o przedwczesne ogłoszenie się zwycięzcą i zapowiada złożenie pozwów sądowych dotyczących przebiegu wyborów.

Trump oskarża kontrkandydata o przedwczesne ogłoszenie się zwycięzcą

Jednak przewaga prezydenta elekta wydaje się być tak znacząca, że składanie protestów przez obecnie urzędującego prezydenta wydaje się być obarczone nikłym prawdopodobieństwem sukcesu. Pozytywnie zareagowały m.in. azjatyckie rynki akcji, które zyskałyby na załagodzeniu sporów handlowych, czego w pewnym stopniu można spodziewać się po Joe Bidenie. Podobny wzrost obserwujemy na kontraktach na amerykańskie indeksy, a więc silne odbicie zapoczątkowane w listopadzie jest nadal kontynuowane, a amerykańskie indeksy zbliżają się do poziomu swoich historycznych maksimów. Z pozostałych tematów dzisiaj poznamy wyniki finansowe McDonald’s.

Te artykuły również Cię zainteresują
Piątkowa sesja zakończyła się 5 zwyżką z rzędu dla kluczowych krajowych indeksów. Do wzrostów indeksu WIG20 najsilniej kontrybuowały notowania Dino, Allegro i CD Projektu. Pierwsza ze spółek, w reakcji na opublikowane wyniki finansowe, odnotowała dwucyfrowy wzrost i zakończyła dzień na historycznym maksimum notowań. W indeksie mWIG40 dominowały walory Celon Pharmy – spółka wzrosła o niemal 20% przy wyjątkowej dla niej wartości obrotu, jednak dopiero w sobotę spółka opublikowała informację o uzyskaniu patentu obejmującego agonistów receptora 5-HT7 oraz ich zastosowanie w leczeniu bólu, w terapii neuropatii, na terenie USA.

Spółka z indeksu sWIG80 OncoArendi została prawdziwą gwiazdą sesji, zyskując 217% po publikacji informacji o podpisaniu umowy licencyjnej dotyczącej cząsteczki OATD-01 oraz współpracy w ramach platformy chitynazowej. Maksymalna wartość wszystkich płatności wynikających ze współpracy (1,43 mld zł) przewyższała kilka razy kapitalizację spółki.

Po sesji wstępne szacunkowe dane podał Unimot – w III kw. EBITDA wyniósł 10,9 mln zł wobec 18,3 mln zł przed rokiem. Dzisiaj poznaliśmy wyniki XTB i grupy Mercator Medical, które są zgodne z wcześniej ogłoszonymi szacunkami. Jeszcze dzisiaj, do końca dnia, inwestorzy mogą zapisać się na IPO Canal+, a debiut spółki wstępnie planowany jest na 23 listopada.

WIG w układzie dziennym

Adam Dudoń

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here