Naga MarketsJoe Biden umacnia S&P 500 i Nasdaq, WIG20 również w górę. Komentuje P. KwiecieńWIG20 umacniał się w minionym tygodniu o 12%, w bieżącym kontynuując wzrosty, a światowe indeksy ponownie są coraz bliżej testu historycznych maksimów. To krótkoterminowa reakcja giełd na wybory w Stanach Zjednoczonych i przesądzające się coraz wyraźniej zwycięstwo Joe Bidena. O tym jak nowy prezydent z ramienia Demokratów może wpływać na rynku finansowe na antenie Comparic24.tv opowiada doktor Przemysław Kwiecień z Domu Maklerskiego X-Trade Brokers (XTB).

 • Joe Biden jak na razie wywołał na rynkach rajd ryzyka, na czym zyskuje między innymi polski złoty, a traci kurs dolara
 • Amerykańskie indeksy na rynku futures w poniedziałek rosną o około 2% i podchodzą w okolice poziomów historycznych maksimów z początku września
 • Euforia przekłada się również na polski rynek, gdzie WIG20 pokonuje poziom 1700 pkt., i testuje pułapy cenowe sprzed miesiąca

Joe Biden miał osłabić rynki, a te rosną? S&P 500 i Nasdaq na rynku futures coraz wyżej

Przed wyborami prezydenckimi w USA wiele mówiło się o tym, że giełda będzie słabnąć po wygranej Joe Bidena, a rosnąć, jeżeli fotel w Białym Domu utrzyma Donald Trump. Jak na razie natomiast scenariusz ten się nie zrealizował, a Wall Street dynamicznie zyskuje przyjmując wiadomość o tryumfie Demokraty.

Inwestorzy znajdują się obecnie w kleszczach pomiędzy okolicznościami, które nie są zachęcające, a polityką banków centralnych, która wymusza podejmowanie ryzyka. Akurat tydzień temu byliśmy po głębokich spadkach i wskazywałem na to, że inwestorzy dostrzegą dobrą okazję do wejścia. Dokładnie to się zrealizowało, a barometr przesunął się w kierunku optymizmu i apetytu na ryzyko – komentował Przemysław Kwiecień.

Więcej o wpływie wyborów w USA na rynki w rozmowie z Piotrem Gembarowskim z Comparic24.tv. W programie poruszono następujące kwestie:

 • Skąd pozytywna zmiana rynków finansowych wobec Joe Bidena?
 • Czy analitycy nie przesadzają z analizami wpływu kandydatów na rynki?
 • Jak będą reagować giełdy teraz, po wyborach w warunkach pandemii?
 • Przewidywania dot. rynków finansowych na nadchodzący tydzień
 • Analitycy: powyborczy rajd akcji dobrze wróży na najbliższe 3 miesiące
 • Czy spokój rynków wynika z braku większości demokratów w senacie?
 • Wpływ na rynki prawdopodobnej obstrukcji rządów Bidena ze str. Republikanów
 • Gdyby demokratom udało się zdobyć senat w styczniu – rynki spadną?


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułS&P500 zwyżkują o 15&. Giełdy ciepło przyjęły Bidena
Następny artykułErdogan zdymisjonował prezesa banku centralnego! Lira rośnie najszybciej od lat
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here