Naga MarketsGłówne media w USA ogłosiły wczoraj, że to Joe Biden jest zwycięzcą wyborów w 2020 roku. Jak jego prezydentura wpłynie na rynek kryptowalut?

  • Biden najprawdopodobniej wygrał wybory prezydenckie w USA.
  • Jego sukces może jednak negatywnie przełożyć się na rynki akcji i kurs dolara.
  • Nie znamy jego poglądów w temacie kryptowalut.

Joe Biden prezydentem

7 listopada kilka głównych mediów w USA ogłosiło, że po 4 dniach liczenia głosów w kluczowych stanach to jednak Joe Biden zdołał uzyskać wystarczającą liczbę głosów elektorskich, aby zostać 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych.

To dobry czas, by zastanowić się, jak jego prezydentura wpłynie na rynki kryptowalut.

Pakiet stymulacyjny

Wybór Bidena upewnia wszystkich w jednym: w życie wejdzie nowa ustawa stymulacyjna o wartości ponad 2 bilionów USD. Może pozytywnie wpłynąć na bitcoina, ponieważ ponownie (przynajmniej tymczasowo) podpompuje niemal wszystkie rynki finansowe w USA.

Do tego patrzenie na bitcoina w tym roku mocno ewoluowało. Kryptowaluta nie jest już zabawką dla geeków, ale aktywem, w które inwestują duże firmy z Wall Street. Wystarczy wymienić Microstrategy czy Square. Może więc więcej takich graczy zainwestuje w BTC?

Co z dolarem?

Kurs BTC może zależeń od kursu dolara. Tu już sprawa jest bardziej skomplikowana. Nie brak głosów, które sugerują, że sukces Bidena sprawi, że dolar się umocni.

Tyle że nie jest to takie pewne. Kolejny pakiety (pakiety?) stymulacyjny sprawi, że na rynkach pojawi się więcej dolarów. To zaś powinno przełożyć się na wyższą inflację. Zresztą sam Fed nie kryje się już z tym, że dąży do takiego rozwiązania i chce sprawić, by tańsza amerykańska waluta pobudzała eksport kraju.

Z drugiej strony koniec kampanii wyborczej to spadek niepewności na rynkach, co może sprawić, że mocno odbiją rynki akcji. To jednak też nie jest pewne. Biden obiecywał bowiem, że podniesie podatki, co raczej nie sprowokuje inwestorów do inwestowania w papiery wartościowe firm.

Biden a regulacje dot. kryptowalut

Cointelegraph rozmawiał teraz z prawnikiem Compound Finance, Jake’iem Chervinsky’m, który powiedział, że Biden nie wyraził na razie żadnego publicznego stanowiska wobec kryptowalut.

Prezydent elekt Biden nie powiedział nic publicznie o swoich poglądach na temat kryptowalut. Na razie to naprawdę nie jest wystarczająco duży problem, aby zasługiwać na jego uwagę. Kolejne cztery lata amerykańskiej polityki dot. kryptowalut zależą od tego, kogo wyznaczy na kluczowe stanowiska; będziemy wiedzieć więcej w miarę postępu zmian – zauważył.

Podczas gdy media ogłosiły, że Joe Biden jest zwycięzcą wyborów w 2020 roku, prezydent Trump jeszcze się nie poddał i ma zaskarżyć wynik elekcji.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here