Naga MarketsJoe Biden

20 stycznia 2020 roku to dzień symboliczny dla wielu Amerykanów. Właśnie dziś odbędzie się bowiem uroczyste zaprzysiężenie na urząd prezydenta USA 78-letniego Joe Bidena. Tym samym stanie się on najstarszym przywódcą Stanów Zjednoczonych. Do tej pory tytuł ten należał do Donalda Trumpa, który w chwili objęcia urzędu miał dokładnie 70 lat, 7 miesięcy i 7 dni.

  • Joe Biden zostanie dziś zaprzysiężony na urząd prezydenta USA
  • Joe Biden zostanie 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych
  • Joe Biden najstarszym prezydentem USA
  • Indeks S&P 500 wzrósł od czasu wyborów prezydenckich z 3 listopada 2020 r. o około 14 proc.
  • Joe Biden lepszy niż Donald Trump

Joe Biden 46. prezydentem USA

Przez wzgląd, iż wybory prezydenckie w USA odbywają się zwykle na początku listopada, a zaprzysiężenie nowego prezydenta ma miejsce dopiero 20 stycznia kolejnego roku, już dziś możemy poczynić pewne szacunki jakim wpływ na Wall Street będzie miała rozpoczynająca się właśnie prezydentura Joe Bidena.

Te artykuły również Cię zainteresują
Indeks S&P 500 mierzący kondycję całej amerykańskiej gospodarki poprzez zmianę całkowitej wartości rynkowej 500 akcji reprezentujących wszystkie główne gałęzie przemysłu wzrósł od czasu wyborów z 8 listopada 2016 r. do zaprzysiężenia Donalda Trumpa na urząd 45. prezydenta USA, tj. do 20 stycznia 2017 r. o 6,56 proc. Za jego kadencji, tj. od 20 stycznia 2017 r. do 20 stycznia 2020 r. aprecjacja ta powiększyła się jeszcze o około 62 proc.

Nie wiemy jak kształtować się będą notowania indeksu S&P 500 w kolejnych czterech latach. Warto zwrócić jednak uwagę, że od czasu wyborów prezydenckich z 3 listopada 2020 r. wartość indeksu wzrosła o około 14 proc., co jest rezultatem ponad dwukrotnie lepszym niż wynik osiągnięty przed czterema laty, kiedy Donald Trump został wybrany prezydentem.

Zobacz także: Na S&P 500 zarabia każdy… kto wytrzyma odpowiednio długo

S&P 500

Warto zwrócić także uwagę, że jest to najlepszy rezultat jaki kiedykolwiek odnotowano. Do tej pory rekordzistą był Herbert Hoover. Między wyborami z 6 listopada 1928 r., a pierwszym dniem jego urzędowania, indeks S&P 500 wzrósł o 13,3 proc. Mimo, że od tego czasu minęły 92 lata, to jak dotąd nikt (z wyjątkiem Joe Bidena) nie powtórzył tego wyczynu.

Zaznaczyć trzeba jednak, że wzrosty notowań, które obserwowaliśmy na przestrzeni ostatnich dni nie są tylko i wyłącznie zasługą Joe Bidena. W znacznym stopniu przyczyniło się do nich bowiem powstanie i zatwierdzenie przez organy regulacyjne kilku szczepionek przeciw koronawirusowi, co potęgowało optymizm wobec spodziewanego końca pandemii i powrotu światowej (w tym również amerykańskiej) gospodarki na ścieżkę zrównoważonego wzrostu.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCD Projekt najgorsze ma już za sobą? BDM celuje w 315 zł
Następny artykułPlan Bidena wsparciem dla cen ropy. Brent po 65 USD w 2022 roku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here