Naga MarketsJoe Biden

Dolar amerykański kontynuuje w czwartek o poranku trwającą od kilku dni, spokojną aprecjację. Amerykańska waluta zyskuje a rentowności amerykańskich obligacji skarbowych i złota spadają w reakcji na nowy plan prezydenta elekta Joe Bidena, który zakłada jeszcze większą stymulację fiskalną.

  • Kurs dolara odbija
  • Notowania złota i rentowności amerykańskich obligacji skarbowych spadają
  • Joe Biden ma plan ratowania gospodarki 
  • Amerykański prezydent elekt chce przeznaczyć na wsparcie gospodarki po kryzysie 2 biliony dolarów 

Joe Biden chce przeznaczyć na ratowanie gospodarki 2 bln dolarów

Według osób zaznajomionych ze sprawą, Joe Biden zamierza zwiększyć program pomocowy mający przyczynić się do ożywienia gospodarczego o kolejne 700 miliardów dolarów do 2 bilionów dolarów. Jego szczegóły amerykański prezydent elekt ma przedstawić jeszcze dziś.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spoglądając na rynki finansowe dostrzec można, że informacja o planowanym rozszerzeniu programu stymulacyjnego do 2 bilionów dolarów przyczyniła się do wzrostu kursu dolara amerykańskiego oraz spadku notowań złota i rentowności amerykańskich obligacji skarbowych.

Indeks DXY śledzący siłę dolara wobec koszyka wybranych walut wzrósł w czwartek o poranku o skromne 0,14 proc. Licząc natomiast od dołków z 6 stycznia br. zyskał on już 1,43 proc. Aby tendencja wzrostowa mogła być jednak kontynuowana, rynek musiałby najpierw pokonać techniczny opór w wysokości 90,65.

Weź udział w bezpłatnym webinarze: Zarządzanie ryzykiem jako dominanta sukcesu na rynku

Wielu analityków spodziewa się jednak, że obserwowane od kilku dni odbicie dolara amerykańskiego będzie jedynie chwilowe. W dłuższej perspektywie oczekują oni, że więcej bodźców fiskalnych ze strony USA będzie wspierać awersję do ryzyka, ciążąc tym samym na greenbacku, który tradycyjnie uważany jest za bezpieczną przystań.

Shusuke Yamada, główny japoński strateg walutowy w Bank of America w Tokio uważa, że kolejne pakiety pomocowe skłaniają inwestorów do lokowania kapitału w bardziej ryzykownych aktywach, co w naturalny sposób przyczynia się do spadku notowań dolara amerykańskiego. Fakt ten sprawia, iż oczekuje on dalszego, stopniowego osłabienia dolara w 2021 r.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCanPoland planuje crowdfunding na Crowdway i debiut na NC w 2022
Następny artykułCCC odnotowało największy spadek w indeksie blue chipów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here