Naga MarketsW momencie, gdy Donald Trump wycofuje się z pomysłu planów pomocowych w walce z koronawirusem, a szeroko zakrojony ich pakiet chce wdrażać jego kontrkandydat w walce o fotel prezydenta, Joe Biden, Wall Street zaczyna patrzeć na przedstawiciela demokratów przychylniejszym okiem, twierdzi Dawid Augustyn, redaktor naczelny portalu FXMag.

  • W rozmowie z Piotrem Gemabrowskim poruszał kwestię ostatniego zachowania indeksów bazowych oraz polskiej giełdy
  • Wygrana Joe Bidena w wyborach prezydenckich w cale nie musi oznaczać spadków na Wall Street, wynika z ostatniego zachowania indeksów
  • WIG20 w obliczu lockdownu może stać się ponownie ofiarom rosnącej podaży

Te artykuły również Cię zainteresują
Donald Trump miał być kluczowy dla Wall Street. Joe Biden jednak nie taki zły?

Jeszcze kilka tygodni temu powszechnie przyjmowało się, że dla Wall Street i kontynuacji wzrostów S&P 500, Dow Jones i Nasdaq kluczowa jest wygrana Donalda Trumpa, który przywiązuje do rynków kapitałowych szczególną uwagę. Jednak jego ostatnie zapowiedzi mówiące, że większych planów pomocowych w zakresie walki z koronawirusem i większego luzowania ilościowego nie będzie, co nie do końca spodobało się inwestorom.

Kontrkandydat, Joe Biden, mówiąc o tym, że chce zwiększać plany pomocowe, chce uruchomić większy program rachunkowy spowodował, że jego zwycięstwo w wyborach zdaniem inwestorów nie będzie takie złe dla rynku – komentował Dawid Augustyn.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ostatnich 2 tygodniach różnica pomiędzy Bidenem i Trumpem jeżeli chodzi o szanse na zwycięstwo w listopadowych wyborach mocno się zwiększyła. Przedstawiciel Demokratów ma największą przewagę od momentu startu kampanii. Według obecnych prognoz przewaga Joe Bidena wynosi już 11 punktów procentowych przed zaplanowanymi na 3 listopada wyborami.

12 października indeks S&P 500 testował poziom 3550 pkt., najwyższy od czasu sierpniowych maksimów, po czym wszedł w fazę korekty i w poniedziałek notował najsilniejsze jednodniowe osunięcie od miesiąca. Wtorkowa sesja na indeksach Wall Street przyniosła jednak skromną korektę wzrostową.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here