Naga MarketsPoznaliśmy ilość amerykańskich jobless claims
Poznaliśmy ilość amerykańskich jobless claims

Liczba amerykańskich obywateli wypełniających wnioski o zasiłek dla bezrobotnych (jobless claims) w zeszłym tygodniu, przerosła oczekiwania analityków. Ogólny trend cały czas wspiera jednak scenariusz poprawiającej się kondycji rynku pracy.


Składane po raz pierwszy wnioski o zasiłek (intial claims) wzrosły o 25 tysięcy do wartości 304 tysięcy – taką informację podał dzisiaj Departament Pracy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dane z zeszłego tygodnia również zostały zrewidowane w górę o dodatkowe tysiąc wniosków. Prognozy ekonomistów zebrane przez Reuters podawały natomiast średnią na poziomie 285 tysięcy.

Czterotygodniowa średnia w dół

Należy jednak zauważyć, że czterotygodniowa średnia krocząca wniosków o zasiłek – uważana za o wiele lepszy obraz trendów na rynku pracy dzięki usunięciu krótkoterminowej zmienności – spadła do 289 tysięcy (o ponad 3tys.).

W przeciągu ostatnich trzech miesięcy amerykańska gospodarka stworzyła ponad milion nowych miejsc pracy. Ostatni raz takim wynikiem USA mogło poszczycić się w 1997 roku. Jednocześnie liczba osób szukających aktywnie pracy jest najniższa od czasu przed kryzysem (grudzień 2007).

Na sam koniec warto podać również wnioski kontynuowane – dotyczące ludzi, którzy nadal pobierają zasiłek po pierwszym okresie zapomogi – ich ilość spadła o 51 tysięcy do 2.35 mln (dane za styczeń).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here