Naga MarketsRynki poznały sierpniowe rezultaty ADP

W czwartek opublikowano tygodniową zmianę liczby bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych. Z raportu wynika, że w ciągu tygodnia złożono 412 tys. nowych wniosków o zasiłek. Znacząco spadła natomiast liczba osób kontynuujących pobieranie zasiłku.

Wnioski o zasiłki dla bezrobotnych w USA

Rynek pracy w USA jest daleki od stanu sprzed epidemii, o czym przekonujemy się przy okazji kolejnych odczytów. Przyrost bezrobotnych kolejny raz jest wyższy od prognoz (412 tys. vs prog. 360 tys.). Równie niepokojąca jest duża liczba osób kontynuujących pobieranie zasiłku (3518 tys. vs prog. 3425 tys.). Dołączając do tego rewizję liczby osób przebywających na bezrobociu o 18 tys. osób w górę, całość odczytu nie napawa optymizmem w kwestii stanu amerykańskiej gospodarki.EUR/USD spada jednak wyraźnie poniżej poziomów odniesienia, z uwagi na jastrzębi zwrot w polityce Fed. Pomimo kiepskiej sytuacji na rynku pracy, FOMC wskazał na dwie podwyżki stóp procentowych do końca 2023 roku, co jest zdecydowanym sygnałem zacieśniania warunków finansowych. Kurs EUR/USD oscyluje wokół 1,1940.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax kurs | wig20 akcje | indeks s&p 500 | kurs selvita | playway notowania | kurs euro | biomed lublin giełda |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here