Naga MarketsO godzinie 14:30 poznaliśmy wyniki jednych z nielicznych publikacji makroekonomicznych sesji czwartkowej – mowa tutaj o wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych w USA oraz wskaźnikach cen nowych nieruchomości.


Najlepszy wynik od 5 dekad

Zgodnie z raportem amerykańskiego DOL, wstępne wnioski o zasiłke osuwały się o 12 tysięcy do poziomu 234 tysięcy. Dzięki temu 4-tygodniowa średnia ruchoma skurczyła się do 244 250 co jest najniższym wynikiem od 3 listopada 1973 – wtedy publikacja osiągała równe 244 tysiące.

Wskaźnik NHPI mniej korzystny

Jeżeli chodzi natomiast o wskaźnik cen nowych nieruchomości (NHPI) w kanadzie za grudzień, to dynamika spowalniała nieznacznie wynosząc 0,1% (prognoza i poprzednio 0,2%). Ceny w całym kraju wzrastają już 21 miesięcy z rzędu co również może przekładać się na spowalniającą dynamikę.

Źródło: StatCan

USD/CAD walczy z 1.00

O ile na EUR/USD prognozy odnośnie testu parytetu (poziomu 1.00) obrastają w przeciągu ostatnich dwóch lat do rozmiarów legendy, to Kanadyjczyk regularnie walczy z poziomem z jednej lub z drugiej strony. Obecnie okrągły pułap pełni rolę oporu po styczniowej wyprzedaży USD, która była jedną z najsilniejszych od dziesięcioleci (jeżeli chodzi o pierwszy miesiąc roku).

USD/CAD D1

Po Price Action z końcówki stycznia mogło się wydawać, że 1.00 posłuży jako baza do dalszej deprecjacji. Ta została jednak zatrzymana na 50% zniesienia wzrostów z drugiej połowy 2016. W tym momencie trzecią sesję z rzędu USD/CAD walczy z 1.0000, który praktycznie co do pipsa pokrywa się z poziomem 38,2% Fibonacciego. Dopóki cena nie wróci nad okrągłą strefę możemy zapomnieć o długiej ekspozycji na USD/CAD.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here