Naga MarketsPunktualnie o godzinie 14:30 poznaliśmy cotygodniowe podsumowanie amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych. Dane okazały się jednak mało optymistyczne i to z kilku powodów.


Pierwszym powodem jest oczywiście liczba jobless claims. 241 tys. zamiast spodziewanych 240 tys. wniosków złożonych w minionym tygodniu jest negatywnym sygnałem płynącym z amerykańskiego rynku pracy. Wydźwięk dzisiejszej publikacji wzmocniony jest jeszcze faktem, że poprzedni odczyt został zrewidowany w górę z 237 tys. do 238 tys.

Źródło: www.dol.gov

Czy wiesz że…

Wskaźnik podaje liczbę amerykańskich obywateli, którzy ubiegają się lub ubiegali się o benefity z tytułu ubezpieczenia od bezrobocia, raportowane w każdy czwartek przez Departament Pracy USA. Możemy wyróżnić dwie kategorie wniosków o zasiłki – początkowe (initial) oraz kontynuowane (continuing). Pierwsze dotyczą osób ubiegających się o zapomogę po raz pierwszy, drugie natomiast bezrobotnych, którzy kolejny raz korzystają z tej możliwości.

Wnioski o zasiłki dla bezrobotnych to niezwykle istotny wskaźnik obrazujący kondycję gospodarki oraz rynku pracy. Średniotygodniowe wyniki początkowych jobless claims wchodzą w skład dziesięciu czynników tworzących Leading Economic Index.

Dla rynków zdecydowanie ważniejsza jest informacja odnośnie początkowych wniosków o zasiłek. Znaczny ich wzrost może oznaczać zwiększające się bezrobocie oraz pogarszającą sytuację ekonomiczną. Jako, że wskaźnik ten należy do niezwykle zmiennych z powodu cotygodniowych odczytów, często stosuje się czterotygodniową średnią kroczącą, aby uzyskać lepszy obraz ogólnego trendu i zachodzących zmian.

Negatywny wydźwięk ma również ilość wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, która wzrosła o 8 tys. do 1 944 tys.

Śledź na bieżąco publikację danych makroekonomicznych. Dołącz do Rynków na Żywo portalu Comparic.pl!

Jak reaguje rynek?

Mimo negatywnej publikacji, tuż po jej opublikowaniu na niektórych parach walutowych obserwowaliśmy delikatne umocnienie amerykańskiej waluty. Dolar amerykański zyskiwał w stosunku do EUR, GBP, CHF oraz JPY.

EURUSD M5

Największą zmienność obserwowaliśmy jednak na parze USDCAD a to wszystko za sprawą opublikowanych również o godz. 14:30 danych dot. sprzedaży detalicznej w Kanadzie. Więcej na ten temat przeczytasz w osobnym artykule.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUSD/CAD wyraźnie w dół po wynikach sprzedaży detalicznej w Kanadzie
Następny artykułPrzed zamknięciem. Sygnał kupna na Krynicy Vitamin [KVT], potencjalny sygnał na Krezusie [KZS]
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here