Naga MarketsPunktualnie o godzinie 14:30 poznaliśmy cotygodniowe podsumowanie amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych. Dane okazały się jednak mało optymistyczne i to z kilku powodów.


Pierwszym powodem jest oczywiście liczba jobless claims. 239 tys. zamiast spodziewanych 231 tys. wniosków złożonych w minionym tygodniu jest negatywnym sygnałem płynącym z amerykańskiego rynku pracy. Jest to wynik o 10 tys. gorszy niż ostatnio (229 tys.)Czterotygodniowa średnia krocząca wyniosła natomiast 231 250 co oznacza spadek o 1250 w porównaniu z ubiegłym tygodniem. Jest to najniższy poziom dla tej średniej od 31 marca 1973 roku kiedy to wynosiła ona 227 750.

Negatywny wydźwięk ma również ilość wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, która wzrosła o 17 tys. do 1 901 tys. Prognozy zakładały natomiast wzrost jedynie o 6 tys.

Czy wiesz że…

Wskaźnik podaje liczbę amerykańskich obywateli, którzy ubiegają się lub ubiegali się o benefity z tytułu ubezpieczenia od bezrobocia, raportowane w każdy czwartek przez Departament Pracy USA. Możemy wyróżnić dwie kategorie wniosków o zasiłki – początkowe (initial) oraz kontynuowane (continuing). Pierwsze dotyczą osób ubiegających się o zapomogę po raz pierwszy, drugie natomiast bezrobotnych, którzy kolejny raz korzystają z tej możliwości.

Wnioski o zasiłki dla bezrobotnych to niezwykle istotny wskaźnik obrazujący kondycję gospodarki oraz rynku pracy. Średniotygodniowe wyniki początkowych jobless claims wchodzą w skład dziesięciu czynników tworzących Leading Economic Index.

Dla rynków zdecydowanie ważniejsza jest informacja odnośnie początkowych wniosków o zasiłek. Znaczny ich wzrost może oznaczać zwiększające się bezrobocie oraz pogarszającą sytuację ekonomiczną. Jako, że wskaźnik ten należy do niezwykle zmiennych z powodu cotygodniowych odczytów, często stosuje się czterotygodniową średnią kroczącą, aby uzyskać lepszy obraz ogólnego trendu i zachodzących zmian.

Śledź na bieżąco publikację danych makroekonomicznych. Dołącz do Rynków na Żywo portalu Comparic.pl!

Równocześnie urząd statystyczny Kanady opublikował wskaźnik cen nowych nieruchomości. Zgodnie z prognozami, wartość wskaźnika wzrosła we wrześniu o 0,2% do poziomu 103.1.

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że tuż przed publikacją obserwowaliśmy dynamiczne wzrosty. Po publikacji siła popytowa osłabła co może być reakcją na słabe dane z amerykańskiego rynku pracy. Jednocześnie nie pojawiła się jednak większa reakcja podażowa.

USDCAD M5Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTrading Ichimoku – AUDUSD, CADCHF, GBPCAD – 9 listopada 2017
Następny artykułCommerzbank: EURUSD słodko śpi…
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here