Naga MarketsKońcówkę ubiegłego tygodnia zdominowały wzrosty w ramach panującej od półtora miesiąca korekty. W ramach rozwijającego się układu bocznego indeksy zbliżają się do najbliższych oporów, których ewentualne pokonanie generowałoby nowe sygnały kupna.

Przed poniedziałkową sesją proponuję przyjrzeć się dokładniej trzem walorom, którymi można handlować za pośrednictwem brokera ACFX.

Na pierwszy plan chciałbym wysunąć spółkę JOHNSON&JOHNSON, czyli amerykański koncern farmaceutyczny i kosmetyczny.

JOHNSON&JOHNSON - wykres H4
JOHNSON&JOHNSON – wykres H4

O spółce pisałem 7 kwietnia, kiedy było tworzone trzecie dno układu przedstawionego na wykresie. Zgodnie z przedstawionymi wtedy sugestiami kurs zmierza w kierunku szczytów z 2 i 23 marca. Potencjalne pokonanie tych poziomów otwierałoby kilkudolarową przestrzeń do wzrostów.

Inną ciekawie wyglądającą spółką, która ma spore możliwości ruchu na północ jest INTEL.

INTEL - wykres H1
INTEL – wykres H1

Układ, w którym znajduje się aktualnie kurs spółki został zapoczątkowany 27 marca. Kiedy to ostatnia godzina piątkowego handlu przyniosła pokaźnych rozmiarów świecę z białym korpusem. W dalszej kolejności nastąpił test wiarygodności tego wzrostu i powrót w rejon poziomu zamknięcia wspomnianej świecy. Potencjalne wyjście powyżej wyznaczonego oporu powinno generować dodatkowy popyt na akcje producenta elektroniki.

Ostatnim przygotowanym przeze mnie na dziś walorem jest IBM.

IBM - wykres H1
IBM – wykres H1

O tym jednym z najstarszych na świecie koncernów informatycznych pisałem w analizie przed sesją 30 marca. Wtedy na wykresie tworzyła się dość czytelna formacja podwójnego dna. Minimalny zasięg wspomnianego układu został bardzo szybko osiągnięty, a następnie kurs zawrócił na południe poddając się dalszej fazie spadkowej korekty. Obecnie znajdujemy się już po kolejnej wzrostowej falce i równocześnie przy oporze utworzonym przez połączenie szczytów z 23 marca i 7 kwietnia. Już w piątek popyt próbował wyjść ponad wspomniane poziomy. Niestety akcja się nie udała, a efektem pozostawionym na wykresie jest wąska konsolidacja. Takie zachowanie się rynku nie skreśla możliwości byków do powalczenia o wyższe poziomy – wręcz przeciwnie – ich szanse wzrosły.


Potencjalne zagrania na dziś to cykl powstający przy wsparciu brokera ACFX. Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here