Naga MarketsWikipedia to wielojęzyczna encyklopedia internetowa działająca w oparciu o zasadę otwartej treści. Funkcjonuje wykorzystując oprogramowanie MediaWiki, umożliwiające edycję każdemu użytkownikowi odwiedzającemu stronę i aktualizację jej treści w czasie rzeczywistym. Taka dostępność treści oraz możliwość edycji przez każdego mogłaby być dobrą podstawą pod emisję własnej kryptowaluty czy ICO. Jednak dziś, jej twórca Jimmy Wales zaprzeczył wszelkim plotkom.


Zobacz również: Ripple wspiera akcje charytatywną Madonny

Te artykuły również Cię zainteresują
Wikipedia pozostanie bez własnej kryptowaluty i ICO

Założyciel Wikipedii powiedział, że encyklopedia online typu non-profit nigdy nie będzie posiadać ICO ani własnej kryptowaluty. W trakcie swojego ostatniego przemówienia w Berlinie szczerze opisał swoją obecność: “Ludzie płacą mi za wygłaszanie przemówień, więc mówię, co myślę.” W trakcie przemowy skrytykował rynek kryptowalut, w szczególności popularne ostatnimi czasy emisje ICO, które w jego mniemaniu są w zdecydowanej większości kłamliwymi projektami i nie oferują niczego wartościowego.

Po swoim przemówieniu w Berlinie, udzielając wywiadu Business Insider i zapytany o ICO Wikipedii, Wales powiedział: “Absolutnie nigdy tego nie zrobimy, mamy w tym zerowe zainteresowanie”.

Wszystko wskazuje na to, że Wikipedia będzie nadal działać poprzez tradycyjne darowizny – w tym te wykonane w bitcoinach. Portal zaczął akceptować najpopularniejszą kryptowalutę w 2014 r. Według raportu CoinDeska w tamtym czasie (2014 r.) platforma zarobiła 140 000 funtów brytyjskich w pierwszym tygodniu umożliwienia darowizn w bitcoinach. W przybliżeniu 237 BTC, które otrzymał portal byłoby dziś warte 1,8 miliona dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here