Naga MarketsJim-Cramer-bitcoinGospodarz programu telewizyjnego Mad Money emitowanego na antenie CNBC sprzedał połowę zgromadzonych przez siebie bitcoinów. Za pomocą nadwyżki środków spłacił kredyt hipoteczny. Amerykanin przyznał, że kupił BTC po 12 000 USD za monetę. W tym tygodniu cena tej kryptowaluty dotarła do poziomu 64 863 USD. Tym samym ustanowiła nowe ATH.

  • Jim Cramer ma dość kontrowersyjny stosunek do bitcoina. Jeszcze kilka lat temu mówił, iż jest to „waluta wyjęta spod prawa”
  • Prezenter ten zaczął pozytywnie wypowiadać się na jej temat dopiero w ubiegłym roku, wraz z wybuchem pandemii COVID-19 oraz wiążącymi się z nią konsekwencjami
  • Podczas jednego z wywiadów gospodarz Mad Money przyznał, że kupił BTC po 12 000 USD za monetę, przy czym niedawno sprzedał połowę swoich zasobów, by spłacić kredyt hipoteczny

Jim Cramer mógł spłacić kredyt hipoteczny dzięki bitcoinowi

Były menedżer funduszy hedgingowych, a obecnie amerykańska osobowość telewizyjna Jim Cramer ujawnił, iż najstarsza kryptowaluta pomogła mu wyjść z długu. Mężczyzna ten nie przepadał kiedyś za bitcoinem. Jeszcze 3 lata temu twierdził, że jest to „waluta wyjęta spod prawa”. Jego opinia nieco się zmieniła wraz z wybuchem pandemii COVID-19 oraz konsekwencjami jej towarzyszącymi. 

Te artykuły również Cię zainteresują
Gospodarz Mad Money postanowił kupić BTC, mimo iż w przeszłości wielokrotnie go atakował. Jak się okazuje, nabył on dużą ilość bitcoinów przy kursie w okolicy 12 000 USD za monetę. W ostatnim czasie cena tej kryptowaluty przekroczyła poziom 60 000 USD, a nowy rekord wszech czasów wyniósł aż 64 863 USD.

Jim Cramer skorzystał z okazji i sprzedał w środę połowę zgromadzonych przez siebie BTC. Środki z tego źródła pozwoliły mu na spłatę kredyty hipotecznego. Podczas jednego z wywiadów mężczyzna ten podkreślił, iż było to dla niego wspaniałe uczucie.

Wypowiedź, która wzbudziła kontrowersje

Stosunek gospodarza Mad Money do najstarszej kryptowaluty nie jest do końca jasny. Choć wszedł on w jej posiadanie, nie oznacza to jeszcze, iż dołączył do grona zwolenników bitcoina. Podczas transmisji podkreślił nawet, że „fałszywe pieniądze pozwoliły mu spłacić prawdziwe pieniądze’’. Tym samym wyraził swój sceptycyzm. Wypowiedź ta nie spodobała się członkom społeczności kryptowalutowej.

Niektórzy zaczęli krytykować posunięcie Jima Cramera. Przykładowo dyrektor generalny giełdy kryptowalut Binance Changpeng Zhao przyznał, iż decyzja ta może wydawać się dobra na krótką metę, jednak nie w dłuższej perspektywie. Co więcej, odwrócił on zdanie wypowiedziane przez byłego menedżera funduszy hedgingowych, podkreślając, iż ten pozbył się prawdziwego pieniądza, na rzecz fałszywego, jakim jest waluta fiducjarna.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here