Naga Markets

Jim Cramer: Wybory w USA wywołają "obrzydliwą wyprzedaż" na Wall Street. Czas na zakupy?Wysoka zmienność na rynku trwa nadal, a druga fala zachorowań i zbliżające się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych mogą doprowadzić do gwałtownych spadków na amerykańskiej giełdzie. Jim Cramer poleca inwestorom, aby przygotowali swoje portfele na duże zakupy na początku listopada.

  • Tom DeMark prognozuje spadki na amerykańskim rynku trwajace od 2 do 3 tygodni.
  • DJIA ma osiągnąć maksymalnie 29550 punktów.
  • Najniższe poziomy indeksów mają zbiec się z wyborami w USA.

Zakupy po wyborach

Podczas swojego programu „Mad Money” dziennikarz CNBC zajął się wykresem Dow Jones Industrial Average korzystając z analizy przygotowanej przez Toma DeMarka, prezesa DeMark Analytics. Z prognozy wynika, że spadki osiągną apogeum w okolicy dnia wyborów 3 listopada.Zobacz również: Wiesław Żyznowski z Mercator Medical najnowszym polskim miliarderem

Wykresy, w interpretacji legendarnego Toma DeMarka, sugerują, że Dow – i reszta rynku – może mieć pod koniec tygodnia jeden ostatni ruch w górę, a następnie potencjalnie paskudną wyprzedaż. Ta sama metoda, która mówi DeMark’owi, że mamy do czynienia z ruchem w dół, mówi mu również, że może on trwać tylko dwa lub trzy tygodnie, z możliwym dnem w pobliżu dnia wyborów. Więc, będziesz musiał pociągnąć za spust i zrobić zakupy. – mówił Cramer.

Końcówka kampanii prezydenckiej

Według DeMarka, komponenty wchodzące w skład DJIA wzrosną jeszcze średnio po 2,5% przed rozpoczęciem spadków. Wartość całego indeksu ma osiągnąć 29400 punktów lub w najlepszym przypadku 29550 punktów.

Ten sam sekwencyjny wzór, którego DeMark użył do zapowiedzenia dużej wyprzedaży we wrześniu, ponownie daje znaki, że sytuacja może się powtórzyć. Jeśli Dow przechodzi przez kolejną 13-sesyjną sekwencyjną formację, w której zamyka się powyżej miejsca, w którym zamknął się dwa dni wcześniej, może to wywołać trend spadkowy. – kontynuował Cramer.

DJIA zakończył środową sesję tracąc 0,58% na poziomie 28514 punktów. Należy pamiętać, że najbliższe dni prawdopodobnie ugruntują oczekiwania rynku, co do zwycięzcy listopadowych wyborów i zdecydowanie wpłyną na zachowania inwestorów.

Wykres przedstawiający zmianę wartości Dow Jones Industrial w ciągu 10 ostatnich dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here