Naga MarketsJim Cramer przedstawia 7 rad dla początkujących inwestorów na rynku akcji
Jim Cramer, prowadzący program Mad Money w CNBC

Rok 2020 przyniósł rekordową liczbę założeń nowych kont maklerskich w wyniku silnej hossy rozpoczętej na początku kwietnia. W 2021 roku trend ten utrzymał się za sprawą serii licznych zorganizowanych akcji użytkowników portalu Reddit m.in. na spółce GameStop. Jako, że inwestowanie staje się coraz bardziej popularne, a platformy typu Robinhood ułatwiają zwykłym inwestorom indywidualnym wejście na rynek, Jim Cramer, prowadzący program Mad Money w CNBC, postanowił dać kilka wskazówek nowicjuszom.

  • Jim Cramer przyznał, że Robinhood zrewolucjonizował świat inwestowania
  • Prowadzący program Mad Money zaleca rozsądek i ostrożność
  • Cramer przedstawił 7 porad, które pomogą poczatkującym inwestorom

Jim Cramer dzieli się swoją wiedzą z początkującymi inwestorami

Jim Cramer jest jednym z najbardziej znanych komentatorów giełdowych na świecie. Niedawno wykorzystał on kawałek swojego programu na poświęcenie uwagi inwestorom z portalu Reddit, którzy podejmowali próby spekulacji na akcjach spółki GameStop.Kiedy jakieś wydarzenia są w centrum uwagi, powinniście być ostrożni. Ostatnie wydarzenia często były przyrównywane do walki Dawida z Goliatem. Pamiętajcie jednak, że jako nowi inwestorzy podjęliście się walki z funduszami hedgingowymi. Jesteście teraz uzbrojeni w handel bez prowizji i większą wiedzę niż kiedykolwiek – ludzie zjednoczeni nigdy nie zostaną pokonani! – sarkastycznie wykrzyknął Cramer przed naciśnięciem przycisku, który wywołał zdjęcie byka z Wall Street.

Cramer przyznał również, że Robinhood zrewolucjonizował świat inwestowania.

Wykorzystali wspaniałą aplikację, która umożliwiła ludziom handel bez prowizji i dzięki temu przyciągnęła aż 17 milionów inwestorów. Większość z nich jest nowa w grze. Oni kochają akcje i cały czas uczą się, jak być lepszymi inwestorami. Moim zdaniem jest to wspaniałe – powiedział Jim Cramer.

Niemniej jednak prowadzący program Mad Money zalecał nowym użytkownikom rozsądek podczas kierowania się swoimi motywacjami w inwestowaniu.

Tak jak inni, dostrzegam atrakcyjność tych wszystkich wydarzeń, jednak nie powinny one nas zaślepiać. Pamiętajcie, że każda osoba znajdująca się na rynku finansowym ma tylko jeden cel – zarobić pieniądze – ostrzegał Jim Cramer

Sceptycyzm Cramera dotyczący czujnego inwestowania okazał się proroczy. Gdy ceny akcji „popularnych” spółek masowo spadały, początkujący inwestorzy zaczęli tracić miliony dolarów. Prowadzący program Mad Money przyznał, że mamy obecnie do czynienia z możliwą rewolucją detaliczną w świecie inwestowania, jednak ostrzegł, że rewolucje często się rozpadają, a stary reżim trzyma się mocno. Co więc radzi? Odłożenie procy i wzięcie do ręki swojego podręcznika zasad. Oto jego 7 “zasad dla rewolucjonistów”:

Jim Cramer i 7 zasad

  1. Inwestuj w spółki, które mają potencjał do dalszego wzrostu

2. Nie staraj się wyeliminować innych uczestników rynku

3. Znajdź okazje, aby wykorzystać ruchy akcji napędzane przez emocjonalny handel

4. Nie licz na to, że rząd wprowadzi zmiany regulacyjne

5. Nie pożyczaj pieniędzy od maklerów, aby kupić akcje

6. Zachowaj spokój, używaj głowy i śledź raporty o zyskach spółek

7. Inwestuj w spółki, które radzą sobie dobrze, ale mają szanse na jeszcze lepsze wyniki w przyszłości

Jim Cramer podkreślał, że nawet jeśli rynki akcji są teraz bardziej dostępne niż kiedykolwiek, dzięki nowej generacji aplikacji, to inwestorzy nadal powinny odrobić swoją pracę domową, jeśli chcą regularnie odnosić zyski. Przedsiębiorca nie zaprzeczył jednak, że początkujący inwestorzy mają mnóstwo korzystnych opcji na arenie aplikacji do inwestowania. Robinhood to dopiero początek.

Niezależnie od tego, czy jest to aplikacja handlowa, która pozwala na zakup ułamkowych udziałów w dużych firmach już za 5 dolarów, czy też platforma do mikro-inwestowania, która może automatycznie inwestować resztę z naszych zakupów dokonywanych kartą kredytową lub debetową, narzędzia te mogą pomóc nauczyć się podstaw inwestowania bez zbędnego ryzyka.

Być może takie podejście nie sprawi, że każdy będzie zarabiał miliony, ale sprawi również, że nie straci się natychmiastowo swoich zysków. Zamiast tego można oczekiwać stałego wzrostu swoich inwestycji w długim okresie czasu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs pgnig | komentarze giełdowe | korona norweska | notowanie ropy | ropa wti prognozy | cdr notowania | kurs korony islandzkiej |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here